Postet nga: kok

KOK thotë se kryetari i Federatës së Notit po bën padrejtësi ndaj një notareje të re

Ismet Krasniqi, president i Komitetit Olimpik të Kosovës, përmes një letre ka kërkuar nga kryetari i Federatës së Notit të Kosovës, Agron Zeqiri, që një ...

KOK-u e quan historik vendimin e ICMG për organizimin e Lojërave Mesdhetare, ‘Prishtina 2030’

Asambleja e Përgjithshme e Komitetit Ndërkombëtar të Lojërave Mesdhetare (ICMG), ka votuar pro kandidaturës së Kosores për organizmin e Lojërave Mesdhetare, “Prishtina 2030”.

Kosova shtet kandidat për organizimin e Lojërave Mesdhetare ‘Prishtina 2030’

Kryeministri Albin Kurti ka bërë të ditur se zyrtarisht Kosova është shtet kandidat për organizimin e Lojërave Mesdhetare, “Prishtina 2030”.

Muhamet Ramadani fiton medalje të artë në Kupën Evropiane të hedhjeve U-23

Atleti kosovar, Muhamet Ramadani ka rrëmbyer medaljen e artë në Kupën Evropiane të hedhjeve U-23 e cila po mbahet në Leria të Portugalisë.

BKT Kosova partner Premium i Komitetit Olimpik të Kosovës

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) ka nënshkruar kontratë sponsorizimi pë periudhë dy vjeçare me Bankën Kombëtare Tregtare (BKT Kosova). Kontrata u nënshkrua nga Ismet ...

Boksierja Donjeta Sadiku siguron medalje botërore

Komiteti Olimpik i Kosovës ka njoftuar se boksierja Donjeta Sadiku ka siguruar medalje botërore në Kampionatin Botëror të Boksit që po mbahet në Stamboll të Turqisë.

MKRS ndan 680 mijë euro për Komitetin Olimpik të Kosovës

Ministria për Kulturë, Rini dhe Sport do ta mbeshtesë me 680 mijë euro Komitetin Olimpik të Kosovës gjatë vitit 2022.

Avni Gashi zgjidhet në krye të Federatës së Karatesë së Kosovës

Avni Gashi pritet të udhëheqë Federatën e Karatesë së Kosovës.