Postet nga: Këshilli i Përgjithshëm

LDK bëhet me 8 nënkryetarë

Përveç Agim Velit, Lutfi Hazirit dhe Vjosa Osmanit, LDK-së i janë shtuar edhe pesë nënkryetarë të tjerë.

Osmani: Unë do të jem aty ku mund të ndihmoj më së shumti

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Vjosa Osmani, pak para fillimit të Mbledhjes së Përgjithshme, është pyetur nëse do të pranojë të jetë kryetare e ...

(VIDEO) Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së miraton unanimisht marrëveshjen e koalicionit

Zëdhënësi i LDK-së, Besian Mustafa, ka thënë se marrëveshja për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje, është votuar me vota unanime nga Këshilli ...

Mblidhet Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së

Pas njoftimit për nënshkrimin e koalicionit qeverisës mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së, kjo e fundit ka mbledhur Këshillin e Përgjithshëm ku edhe ...

LDK sot mbledh Këshillin e Përgjithshëm

 

LDK ende nuk ka emrin e kandidatit për kryeministër

Pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani tha se kanë diskutuar se si t’i fitojnë zgjedhjet dhe ...

LDK e mban të fshehtë listën e anëtarëve të Këshillit të Përgjithshëm

Lidhja Demokratike e Kosovës gjatë ditës së djeshme përveç që ka zgjedhur kryetarin e partisë, i ka zgjedhur edhe anëtarët e Këshillit të Pë...

Vetëvendosje Mban Sot Mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm

Sot Lëvizja Vetëvendosje do të mbajë mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm.