Postet nga: Kandidati për kryeministër

Hoti: LDK ka kundërshtarë, që s’kanë besim as në Zot e as në shtet 

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryeministër, Avdullah Hoti, tha të shtunën gjatë tubimit elektoral në Kaçanik se oponentë e LDK-së në zgjedhjet ...

Hoxhaj: PDK do ketë në listë edhe dy kandidatë nga Lugina e Preshevës

Kandidati për kryeministër nga PDK, Enver Hoxhaj në një konferencë për media ka paraqitur planet e kësaj partie për zgjedhjet e ardhshme, derisa u shpreh ...

Deklarata e Avdullah Hotit pasi u kandidua nga LDK-ja për kryeministër

Nënkryetari i LDK-së, Avdullah Hoti ka deklaruar se ka vlerësuar faktin që kryesia e partisë së tij ka vendosur sot, që ai të jetë kandidat për kryeministë...

Isa Mustafa flet për kandidatin e ardhshëm të LDK-së për kryeministër

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se ende nuk kanë diskutuar  për emrin e kandidatit të tyre për kryeministër në zgjedhjet ...

Edhe Këshilli i Përgjithshëm i LDK i thotë ‘po’ Hotit për kryeministër

Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së ka votuar për kandidaturën e Avdullah Hotit për kryeministër të Qeverisë së re.

Kandidati i LDK-së për Kryeministër, njeriu i 12-të më i votuar në vend

Avdullah Hoti kandidati i LDK-së i propozuar sot për kryeministër të Kosovës është njeriu i 12-të më i votuar në Kosovë në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të ...

Albin Kurti nënshkruan shtatë zotimet e D+ për qeverisje të mirë

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, Albin Kurti u zotua me nënshkrim se në rast se zgjedhet kryeministër do t’u përmbahet shtatë “...

LDK ende nuk ka emrin e kandidatit për kryeministër

Pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani tha se kanë diskutuar se si t’i fitojnë zgjedhjet dhe ...