Postet nga: KB Trepça

Peja pret Trepçën në sfidën e dytë finale

Ndeshja e dytë e serisë finale të “Play-off”-it do të zhvillohet sot (E diel)në Pejë.

Pretendimet për kurdisje, trajneri i Trepçës kishte kritikuar FBK-në për referet e huaj

Klubi i Basketbollit nga kryeqyteti, Prishtina, sot përmes Facebook-ut tha se 'kanë zbuluar skandalin më të madh në basketboll', që pretendohet të ndodhte në ndeshjen e tretë gjysmëfinale ...

Klubi i Basketbollit Sigal Prishtina pretendon për kurdisje të lojës, Trepça e mohon

Klubi i Basketbollit Sigal Prishtina përmes një komunikate ka hedhur akuza  për manipulim të ndeshjes me Trepçën, e cila u luajt në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve.

‘Torcida’ feston Kupën e Kosovës në qendër të Mitrovicës - VIDEO

Për të gjashtën herë në histori dhe të dy dytën herë radhazi, Klubi i Basketbollit nga Mitrovica “Trepça” ka fituar Kupën e Kosovës.

Peja – Trepça derbi i javës në superligën e basketbollit

Peja – Trepça do të jetë derbi i javës së 19-të në Princ Caffe Superligën e Kosovës në basketboll.

Rama: Dhuna e mbrëmshme zbehu edhe gëzimin për fitoren e 'KB Prishtina'

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka reaguar për dhunën e mbrëmshme në ndeshjen e basketbollit mes KB Prishtinës dhe KB Trepça.

KB Trepça kërkon nga ‘Torcida’ dhe ‘Plisat’ të mos shkaktojnë probleme

Klubi basketbollistik Trepça, ju ka bërë thirrje dy tifozërive, “Torcida" nga Mitrovia dhe “Plisat" nga Prishtina, që gjatë ndeshjes së sotme në kuadër të ligës ...

Xhiro e 20-të në Superligën e Kosovës në Basketboll, këto janë ndeshjet e sotme

Sot zhvillohet xhiro e 20-të e Superligës së Kosovës në Basketboll.