Postet nga: Kandidatet

Komuna e Prishtinës me vetëm 5 mjek pediatër në kujdesin parësor, në mungesë të spitalit, rastet serioze drejtohen në QKUK

Komuna e Prishtinës ka vetëm 5 mjek pediatër në gjithë stafin e kujdesit parësor shëndetësorë, të cilët nuk janë të shpërndarë në qendra ...

Komuna e Prishtinës do t’i ndihmojë me deri në 500 euro viktimat e dhunës në familje (DOKUMENT)

Komuna e Prishtinës ka hapur thirrjen për mbështetje financiare në vlerë prej 500 eurosh për viktimat e dhunës në familje.

Çmimi i tatimit në pronë, Hykmete Bajrami: Ministria e Financave ta procedoj sa me parë në Kuvend ligjin e ri për Tatim në Pronë

Ish-ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka reaguar lidhur me ngritjen e çmimit të tatimit në prona në komunën e Prishtinës.

Ngritja e çmimit të tatimit në pronë, reagon Komuna e Prishtinës

Ditëve të fundit ka pasur shumë reagime nga qytetarët rreth ngritjes së çmimeve të tatimit në pronë në Komunën e Prishtinës.

Komuna e Prishtinës anulon konkursin për anëtarë bordi të Stacionit të Autobusëve

Komuna e Prishtinës ka anuluar konkursin për zgjedhjen e 4 anëtarëve të bordit të përhershëm të shpallur më 14 nëntor 2022 për ndërmarrjen lokale ‘...

Kurti viziton edhe Mitrovicën: Qeveria dhe komunat po punojnë në mbështetjen e qytetarëve

Përveç Skenderajt, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot ka vizituar edhe komunën e Mitrovicës.

Komuna e Mitrovicës njofton se do t’ua paguajë qiranë familjeve të prekura nga vërshimet

Disa komuna të Kosovës të enjten u goditën nga vërshimet pas reshjeve të dendura të shiut.

Komuna e Prishtinës ndan 700 mijë euro për rikonstruktim të kulmit të objektit të ri në lagjen 'Arbëria'

Komuna e Prishtinës planifikon të bëjë rikonstruktim të kulmit për objektin e ri të komunës në lagjen “Arbëria”.