Postet nga: kalimi ilegal i kufirit

Kalimi ilegal i kufirit dhe kontrabanda, Policia parandalon tri raste në Leposaviq

Policia e Kosovës ka njoftuar se bazuar në informata relevante të pranuara përmes rrugëve operative, sot në rrugën Koshuticë – Leposaviq ka parandaluar tri raste të kalimit ...

Strehoi emigrantë në një hotel në Tiranë, arrestohet 38 vjeçari nga Bangladeshi

Policia e Shtetit ka vënë në pranga 38 vjeçarin një shtetas nga Bangladeshi nën dyshimet se ndihmoi disa emigrantë për kalim ilegal të kufirit.

Policia ndalon një person në Leposaviq, dyshohet se kaloi ilegalisht kufirin

Policia e Kosovës njofton se në Bistricë të Leposaviqit ka ndaluar një person, i cili dyshohet se e ka kaluar ilegalisht kufirin.

Rritet numri i kalimeve ilegale të kufirit në BE

Numri i kalimeve të jashtëligjshme kufitare në Bashkimin Evropian (BE) është rritur në nivel rekord në shtatë muajt e parë të këtij viti, me 176.000 tentimeve për t’...

Në Portin e Durrësit arrestohen 10 shtetas të Kosovës, dyshohet se ndihmuan 16 të mitur për të kaluar drejt Italisë

Dhjetë persona, shtetas të Kosovës, janë arrestuar sot në Portin e Durrësit, nen dyshimin se kanë ndihmuar 16 shtetas të mitur nga Kosova që të kalonin në mënyrë ...

Shtetasja e Somalisë kalon ilegalisht kufirin Shqipëri – Kosovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se dje në Vërmicë njësiti policor gjatë patrullimit ka hasur në të dyshuarën, shtetase e Somalisë, e cila kishte kaluar ilegalisht ...

Tentuan kalimin ilegal të kufirit për në Serbi, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar pas mesnatës nga njësitet policore në afërsi të pikës kufitare Jarinje.

land rover, shtetasit francez

Prokuroria po heton hyrjen ilegale në Kosovë të dy shtetasve francezë me veturën me targa ruse

Dy shtetas francezë janë arrestuar ditë më parë nën dyshimin se kanë kryer vepër penale të kalimit ilegal të kufirit.