Postet nga: emigrantët

Shqipëria do të pranojë jo më shumë se 3,000 emigrantë sipas marrëveshjes me Italinë

Shqipëria nuk do të mbajë më shumë se 3,000 emigrantë në çdo kohë sipas një marrëveshjeje të shpallur këtë javë që lejon Italinë të ndërtojë atje dy ...

Shqipëria do të presë emigrantë, Italia do të financojë strehimin e tyre

Emigrantët që do të shpëtohen në Detin Mesdhe do të strehohen në Shqipëri, ndërsa Italia do të financojë për ngritjen e qendrave për pritjen ...

Rritja e numrit të emigrantëve 11-fish, Polonia po e rritë kontrollin në kufi me Sllovakinë

Polonia po e rritë kontrollimin në kufirin e saj me Sllovakinë përkohësisht deri më 22 nëntor, për shkak të përpjekjeve të vazhdueshme të emigrantëve pë...

Italia miraton masa më të ashpra kundër migrantëve

Qeveria italiane e krahut të djathtë e ka miratuar të hënën një paketë me masa të ashpra për ta kufizuar migrimin e paligjshëm përmes Mesdheut, ...

Britani, qeveria zhvendos disa azilkërkues, përfshirë shqiptarët, në një zonë ushtarake

Britania filloi të zhvendosë sot disa emigrantë, duke i vendosur ata në platforma lundruese në brigjet e saj jugore, si pjesë e planeve për të kursyer fonde, duke u ...

Mbyten dy anije me emigrantë në brigjet e Lampedusës në Itali, dy viktima dhe mbi 30 të zhdukur

Të paktën dy viktima dhe të zhdukur raportohen nga mbytja e dy anijeve me emigrantë në orët e para të mëngjesit të kësaj të diele, në ...

Kryeministrja italiane: Rrjedhat e emigrantëve dëmtojnë të gjitha shtetet

Rrjedhat ilegale të emigrantëve po i dëmtojnë të gjitha shtetet përgjatë Mesdheut, ka deklaruar të dielën kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni, teksa u ka bërë ...

Tentuan të kontrabandonin emigrantë sirianë dhe egjiptianë, dërgohen në mbajtje dy kosovarë

Policia ka bërë të ditur se ka parandaluar një rast të kontrabandës me emigrantë sirianë e egjiptianë. Dy shoqëruesit e tyre, të dy shtetas kosovarë janë dë...