Postet nga: emigrantët

Deklarata e ministrit britanik për emigrantët shqiptarë, reagon ministrja e Jashtme e Shqipërisë

Ministrja e Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Olta Xhaçka ka reaguar ndaj deklaratave të ministrit britanik i emigracionit, Robert Jenrick duke u shprehur se është e tronditur ...

Maqedoni e Veriut, treni vret dy emigrantë që flinin në hekurudhë

Policia në Maqedoninë e Veriut njoftoi se dy emigrantë humbën jetën në jug të vendit, mëngjesin e të mërkurës kur një tren mallrash i goditi ...

Raporti i OKB-së: Emigrantët në Libi 'vriten, torturohen dhe përdhunohen'

Hetuesit e Kombeve të Bashkuara publikuan një raport të mërkurën ku thuhet se emigrantët që mbahen në Libi përballen me abuzime të tmerrshme, veçanërisht ...

Arrestohet një person, tentoi t'i fusë në Kosovë pesë shtetas nga Bangladeshi

Pesë shtetas të Bangladeshit kanë tentuar mbrëmë që të futen në territorin e Kosovës në mënyrë ilegale.

Gjermani, shtohen sulmet ndaj emigrantëve rusë dhe ukrainas

Gjermania ka raportuar një rritje të sulmeve kundër emigrantëve rusë dhe ukrainas që nga fillimi i pushtimit rus të Ukrainës, tha ministrja e Brendshme e vendit, Nancy ...

Emigranti britanik: Nëse qëndroj në Ukrainë, do të jetoj me frikë

Ndërsa tensionet përshkallëzohen, shumë emigrantë në Ukrainë po përballen me vendime të vështira nëse do të përpiqen të largohen nga vendi, raporton BBC.

Han i Elezit, kapen 14 migrantë afganë në një kamion

Policia e Kosovës dhe Dogana dje rreth orës 17:00 kanë kapur 14 migrantë afganë në pikën kufitare në Han të Elezit.

Meksikë, të paktën 54 të vdekur pas rrokullisjes së kamionit

Të paktën 54 persona kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë lënduar, pasi kamioni me të cilin po udhëtonin, u aksidentuar në jug të Meksikës, njoftuan ...