Postet nga: Joseph Borrell

Borrell: Shumë i alarmuar me situatën në veri, arrestimet e serbëve e marshin e FSK-së në Mitrovicë

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, është shprehur i alarmaur me situatën në veri të Kosovës ku sipas tij, po bëhen arrestime jashtë...

Kurti thotë se në fillim të javës së ardhshme vendos nëse do të shkojë në Bruksel

Albin Kurti, kryeministri i Kosovës ka deklaruar se në fillim të javës së ardhshme do të jap një përgjigje lidhur me ftesën e shefit të Politikë...

Borrell: Kosova duhet të pezullojë operacionet policore në veri

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, tha se Kosova duhet të pezullojë operacionet e policisë rreth ndërtesave komunale në veri të shtetit, si “hap i parë pë...

Nis takimi i Kurtit me Borrell dhe Lajçak

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u prit pasditen e së hënës në Bruksel nga shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, dhe i ...

BE jep detaje për takimin e nesërm mes Kurtit dhe Vuçiqit

Bashkimi Evropian ka konfirmuar se të hënën do të zhvillohet takimi i nivelit të lartë në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi.

Borrell: Serbët të kthehen në institucione, Kosova të fillojë negociatat për Asociacionin

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Jospeh Borrell ka zhvilluar sot takime të ndara me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe me ...

Kurti në takim me Borrell dhe Lajçak, flasin për zhvillimet në veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në Forumin e Paqes në Paris, para fillimit të forumit, u takua me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së për Punë të ...

Borrell: Kosova ta shtyjë vendimin për targa dhe ta themelojë Asociacionin, serbët të kthehen në institucione

Përfaqësuesi i lartë për politikë të jashtme dhe siguri i Bashkimit Evropian, Josep Borrell ka reaguar lidhur me zhvillimet e fundit në veri, pasi Lista Serbe ka ...