Postet nga: Jerusalem

Sulm i armatosur në Jerusalem, një i vrarë dhe katër të plagosur

Një person i armatosur ka hapur zjarr në qytetin e vjetër të Jerusalemit, duke vrarë një person dhe duke plagosur katër të tjerë. Personi i armatosur, të cilin ...

Këtë muaj Hondurasi hap ambasadën në Jerusalem

Gjatë muajit qershor Hondurasi do të hapë ambasadën në Jerusalem, njoftoi presidenti i këtij vendi. Në fund të 2020 ky vend kishte njoftuar se e ka në plan të ...

Përleshje të reja në Jerusalem

Në Jerusalem, protestues palestinezë hodhën gurë ndërsa policia izraelite përdori shashka dhe plumba gome në përleshjet jashtë xhamisë Al-Aqsa. Përleshjet ndodhin ndërkohë që Izraeli ...

Dhjetëra të lënduar nga përleshjet në Jerusalem

Dhjetëra palestinezë janë lënduar në përleshjet ndërmjet protestuesve dhe forcave të sigurisë në qytetin e Izraelit.

169 të lënduar në përleshjet e Jerusalemit

Të paktën 163 palestinezë dhe gjashtë oficerë policie izraelitë janë lënduar në përleshjet në Jeruzalem, thanë mjekët palestinezë dhe policia izraelite. Shumica u plagosën në Xhaminë ...

SHBA-ja bën thirrje për qetësi pas përleshjeve në Jerusalem

Shtetet e Bashkuara kanë shprehur shqetësimin lidhur me përleshjet në mes të palestinezëve dhe policisë izraelite në Jerusalem, duke thënë se është “kritike” që të ulen ...

Mosmarrëveshja për Jerusalemin mund të anulojë votimet palestineze

Mosmarrëveshja për votimet në Jerusalemin Lindor mund të çojë në anulimin ose shtyrjen e zgjedhjeve të para palestineze pas më shumë se 15 vjetësh.

Damka, kërkon nga Kurti një ministri dhe shqyrtim të vendosjes së ambasadës së Kosovës në Jerusalem

Ka përfunduar takimi mes liderit të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe U.D e presidentes Vjosa Osmani me Fikrim Damka deputet i dalë nga zgjedhjet e kaluara ...