Postet nga: izraeli

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit zgjati rreth pesë orë, thonë zyrtarët amerikanë

Vala e sulmeve të nisura nga Irani drejt Izraelit duket se është ulur, thanë dy zyrtarë amerikanë. Sulmet zgjatën rreth pesë orë.

Britania e Madhe dënon sulmin e Iranit ndaj Izraelit me termat më të fortë

Mbretëria e Bashkuar ka dënuar sulmin e Iranit ndaj Izraelit, tha kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Rishi Sunak në një deklaratë të postuar në rrjetin social “X”.

Izraeli pas hapësirës ajrore, mbyll edhe shkollat, universitet dhe kampet

Zyrtarët izraelitë po u thonë banorëve që të mos panikohen dhe të kenë kujdes pasi Irani lëshon dhjetëra dronë drejt Izraelit, raporton CNN.

Izraeli vlerëson se më shumë se 100 dronë janë lëshuar nga Irani

Izraeli ka vlerësuar se më shumë se 100 dronë janë lëshuar nga Irani, sipas zyrtarit ushtarak izraelit, raporton CNN.

Shtëpia e Bardhë shpreh 'përkrahjen e hekurt' për Izraelin pas kërcënimit nga Irani

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shprehur mbështetjen e tyre të hekur ndaj Izraelit pasi që Irani nisi një sulm me dronë drejt Izraelit.

Iraku mbyll përkohësisht hapësirën ajrore

Autoriteti i Aviacionit Civil i Irakut njoftoi të shtunën se hapësira ajrore e vendit do të mbyllet përkohësisht për të gjithë avionët që hyjnë, ...

Kryeministri izraelit: Kushdo që na dëmton, ne do t'i dëmtojmë ata

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu ka thënë se Izraeli ka qenë duke u përgatitur për një sulm nga Irani, pasi që Irani ka lëshuar dronët e ...

Trupat iraniane zbresin nga helikopteri për të kapur një anije të lidhur me Izraelin (VIDEO)

Irani ka kapur një anije tregtare me lidhje me Izraelin teksa kalonte përmes ngushticës së Hormuzit herët të shtunën më 13.04.2024, raporton BBC.