Postet nga: integrimi

'Integrimi' përmes rrogave pa punuar kurrë i ish-pjestarëve të 'Mbrojtjes Civile'

Hiç më pak se 97 mijë e 733 euro u shpenzuan në rroga për zyrtarët serbë, ish-pjesëtar të “Mbrojtjes Civile”, të cilët përkundër se nuk punonin, ...

Hoti: T’u ndihmojmë të kthyerve nga Siria që të integrohen

Deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti u ka bërë thirrje institucioneve, familjarëve dhe shoqërisë që të angazhohen në integrimin e të kthyerve nga Siria.

Mbahet diskutimi: Integrimi i gjykatësve dhe prokurorëve serb në sistemin e drejtësisë

Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) sot do të mbajë diskutimi, me temë “Integrimi i gjyqtarëve dhe prokurorëve serb në sistemin e drejtësisë në veriun ...

Haradinaj nga Dubrovniku flet për transformimin e FSK-së në ushtri

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj po merr pjesë në Forumin e 13-të të Dubrovnikut, ku do të diskutohet për sigurinë rajonale dhe globale.

Thaçi: Integrimi - i rëndësishëm për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve në Ballkanin Perëndimor

Në ligjëratën e dhënë në Këshillin Europian për Punë të Jashtme në Paris, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se Bashkimi ...

Raportuesi për Kosovën Igor Soltes sot do qëndrojë në Prishtinë

Igor Soltes, raportuesi për Kosovën në Parlamentin Evropian po viziton Kosovën.

Juncker: Serbia në BE Pas Zgjidhjes së Problemit me Kosovën

Një marrëveshje e detyrueshme dhe e ligjshme me Prishtinën është pengesa kryesore në rrugën e Serbisë drejt Bashkimit Europian, deklaroi presidenti serb, Aleksandar Vuçiq.

Apostolova e Sheh Kosovën të Papërgatitur për të Aplikuar për Statusin Kandidat në Fund të Vitit

Ministrja e Integrimeve Europiane, Dhurata Hoxha, shfaqi sot planet e qeverisë së Kosovës që të aplikojë për statusin e vendit kandidat për anëtarësim në Bashkim ...