Postet nga: Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës

Mot me diell edhe gjatë dy ditëve të ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se edhe gjatë ditëve të ardhshme do kemi mot me diell.

Mot me diell, nuk ka shi në dy ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin gjatë datave 28 dhe 29 gusht.

Moti këtë të diel në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër, e diel do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Cilësia e ajrit në muajin korrik 2020, kishte tejkalime më shumë në parametrin e Ozonit për m3

Instituti Hidrometeorologjikl i Kosovës bën matjen e cilësisë së ajrit në gjithë territorin e Kosovës, përmes rrjetit nacional për monitorim të cilësisë së ...

Moti për dy ditët e ardhshme në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka bërë të ditur se pas reshjeve të mëdha që goditen rrafshin e Kosovës, situata meteorologjike po shkon drejt stabilizimit.

A pritet të vazhdojnë stuhitë në Kosovë, flasin nga Instituti Hidrometeorologjik

Moti i ligë me stuhi dhe reshje të dendura të shiut pritet të vazhdojë edhe në ditët e ardhshme në Kosovë.

Moti nesër me vranësira dhe shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin e ditës së diel.

Instituti Hidrometeorologjik paralajmëron vërshime në disa zona

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës  ka paralajmëruar vërshime në disa zona të vendit.