Postet nga: heiko maas

Maas: Vendet e Ballkanit që synojnë Europën duhet të gjejnë zgjidhje me BE-në

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas, ka thënë për Deutsche Welle se vendet e Ballkanit Perëndimor, që duan perspektivë europiane, duhet edhe për zgjidhjet politike, ...

Ministri gjerman: Europa nuk ishte e përgatitur mirë për pandeminë

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas tha se duhet pranuar se Europa nuk ishte “e përgatitur mirë” për pandeminë e coronavirusit.

Maas: Coronavirusi do të dominojë presidencën gjermane të BE-së

Përhapja e coronavirusit do të dominojë agjendën e Bashkimit Evropian, kur Gjermania të marrë kryesimin e presidencës së këshillit më vonë gjatë këtij viti, deklaroi ...

Ministri gjerman: Gjermania mbetet kundër ndryshimit të kufijve Kosovë-Serbi

Këmbimi i territoreve ose ndryshimi i kufijve nuk ndikojnë për stabilitetin në rajon, thotë ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas në intervistën ekskluzive për Deutche ...

Pacolli: Gjermania e mbështet liberalizimin e vizave për Kosovën

Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Behgjet Pacolli, tha se Gjermania zyrtare ka deklaruar që e mbështetë plotësisht liberalizimin e vizave për ...

Haradinaj mirëpret qëndrimin gjerman Kosovën

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas ka thënë dje se vendi i tij është i vendosur për të ndihmuar Kosovën dhe dëshiron një “perspektivë evropiane ...

Ministri gjerman i bën thirrje Britanisë të gjejë zgjidhje për Brexitin

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas i ka bërë thirrje Britanisë që të veprojë në mënyrë serioze dhe të gjejë zgjidhje për Brexitin.

Pacolli të enjten në Berlin, takon homologun gjerman Maas

Me ftesë të ministrit të Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Heiko Maas, zëvendëskryeministri i dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, të enjten do ...