Postet nga: aksidenti ne kroaci

I vazhdohet paraburgimi shoferit që dyshohet se shkaktoi aksidentin në Kroaci

Shoferit kosovar i cili dyshohet se shkaktoi aksidentin tragjik në Slavonski Brod të Kroacisë, i është vazhduar paraburgimi edhe për 2 muaj të tjerë.

6 të lënduar në aksidentin në Kroaci po trajtohen ende në spitalin e Slavonski Brodit

Gjashtë qytetarë të lënduar në aksidentin tragjik në Kroaci ende janë në trajtim mjekësor në spitalin e Slavonski Brodit. Siç ka njoftuar Qeveria e Kosovës, gjendja e ...

Xhelal Sveçla tregon për gjendjen shëndetësore të të mbijetuarve në aksidentin në Kroaci

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka njoftuar për gjendjen shëndetësore të të aksidentuarve në Sllavonski Brod në Kroaci.

Kurti: Sot kanë ardhur në Kosovë trupat e viktimave nga aksidenti në Kroaci

Kryeministri i vendit, Albin Kurti në mbledhjen e ekzekutivit, ka njoftuar se sot në Kosovë kanë arritur trupat e viktimave të aksidentit në Kroaci.

Rrëfimi i Binakajt që humbi dy familjarë në aksidentin në Kroaci - VIDEO

Mëngjesin e së dielës, një aksident tragjik mori jetën e 10 kosovarëve në Sllavonski Brod të Kroacisë.

Ministri gjerman: Mbajmë zi bashkë me Kosovën dhe Kroacinë për viktimat nga aksidenti

Ministri gjerman i Punëve të Jashtme, Heiko Maas, ka reaguar pas aksidentit që ndodhi në mëngjesin e së dielës ku mbetën dhjetë të vdekur në një ...

Arben Vitia: Sonte po përgatitet kthimi në Kosovë i 26 bashkatdhetarëve të aksidentuar në Kroaci

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar se 26 qytetarë të aksidentuar në Kroaci, sot do të kthehen në Kosovë.

Drejtori i Federatës Kroate të Futbollit viziton të lënduarit në aksidentin e autobusit në Kroaci

Një delegacion i Federatës Kroate të Futbollit i udhëhequr nga drejtori ekzekutiv, Marijan Kustiq, ka vizituar pasagjerët e lënduar nga aksidenti tragjik me autobus që ndodhi ...