Postet nga: Hashim Thaçi

Thaçi: Kosova dhe Shqipëria shumë shpejt do të kenë hapësirë pa kufi

Presidenti i vendit Hashim Thaçi në Akademinë solemne “Faleminderit Shqipëri”, në përkujtim të 21-vjetorit mikpritjes së Shqipërisë gjatë eksodit të popullit të Kosovës në vitin 1999, ...

Thaçi flet për mohimin e masakrës së Reçakut nga Serbia

Presidenti i vendit, në Konferencën Vjetore të Prokurorisë së Shtetit, ka folur për mohimin e masakrës së Reçakut nga shteti i Serbisë.

Thaçi: Kosova ka përmbushur të gjitha kriteret për liberalizim të vizave, është çështje politike

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se Kosova ka përmbushur të gjitha kriteret e kërkuara për liberalizim e vizave, por që kjo është çështje ...

VIDEO- A i dha Walker dorën Thaçit?

Me rastin e 21-vjetorit të Masakrës së Reçakut në Kosovë ka ardhur ish-shefi i Misionit Verifikues të OSBE-së, William Walker.

Thaçi gjatë bisedës me Joseph Borrell kërkon nga BE-ja liberalizim të vizave

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me Përfaqësuesin e Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri të BE-së, Josep Borrell, ...

Joseph Borrell bisedoi në telefon me Thaçin e Vuçiqin për dialogun

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, sot gjatë ditës ka biseduar në telefon me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe atë të Serbisë, ...

Thaçi në Reçak: Drejtësia ndërkombëtare heshti për mos t'ia prishur qejfin Serbisë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i shoqëruar nga homologu i tij shqiptar, Ilir Meta kanë bërë homazhe në Kompleksin Përkujtimor në Reçak me rastin ...

Letrat e presidentit - politike dhe pa bazë kushtetuese

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, janë përfshirë në “replika politike” përmes shkëmbimit ...