Postet nga: greqia

Erdogan i jep fund dialogut me Greqinë

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan deklaroi të mërkurën se Turqia do t’i ndalë bisedimet me Greqinë, pjesërisht për shkak të mosmarrëveshjeve me kryeministrin grek ...

Meta: Rama nuk është transparent për komunikimet me Greqinë mbi çështjen e detit

Presidenti Meta shprehu sot shqetësimin e tij për mungesën e transparencës nga ana e qeverisë Rama lidhur me bisedimet me Greqinë për kufirin detar, shelfin ...

Erdogani nuk dëshiron të flasë 'kurrë më' me kryeministrin grek

Presidenti turk Erdogan ka ngritur akuza të rënda kundër Greqisë. Ai nuk dëshiron "kurrë më" të shkëmbejë asnjë fjalë me kryeministrin grek Micotaqis.

Erdogan thotë se kryeministri grek “nuk ekziston më” për të

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan ka thënë se kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis "nuk ekziston më" për të, duke akuzuar kështu liderin grek se po përpiqet të ...

Ministri i jashtëm grek kërcënon Shqipërinë nëse ngre çështjen çame

Në Tiranë kërkesa e ministres së Jashtme shqiptare, Olta Xhaçka, që mes dy vendeve të mund të diskutohej në të ardhmen dhe mbi të drejtat e pronësisë ...

Greqia ua ndalon hyrjen qindra migrantëve

Greqia tha të hënën se ka parandaluar afër 600 migrantë që ta kalojnë Detin Egje dhe të hyjnë në ujërat e saj territoriale nga Turqia. Ky ishte ...

Konjufca kërkon nga Greqia njohjen, përkrahjen për vizat dhe anëtarësimin e Kosovës në KE

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca është takuar sot me shefen e Zyrësndërlidhëse të Greqisë në Kosovë, ambasadorenHeleni Vakali dhe ka ritheksuar rëndësinë e njohjes së ...

Kryeministri Kurti ia kërkon Greqisë njohjen e pavarësisë së Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në një paraqitje në Forumin Ekonomik të Delfit, ka folur për anëtarësimin e Kosovës në NATO dhe në Bashkimin Evropian.