Postet nga: greqia

Fishekzjarre pas mesantës afër hotelit ku po qëndrojnë futbollistët e Greqisë (VIDEO)

Sonte pritet të mbahet ndeshja mes Kosovës dhe Greqisë në futboll dhe do të filloj nga ora 20:45.

Trajneri i Greqisë flet para ndeshjes ndaj Kosovës

Trajneri i Greqisë, John van’t Schip, ka folur në një konferencë për media, para ndeshjes ndaj Kosovës, që do ta zhvillojnë të dielën nga ora 20:45, në ...

Kriza në mes Greqisë dhe Turqisë larg kompromisit

Greqia ratifikoi të enjten një marrëveshje me Egjiptin për kufijtë detarë, disa orë pasi Turqia zgjati operacionin e një anijeje eksploruese në Mesdheun Lindor dhe njoftoi se do ...

Planet e Turqisë për Hagia Sopian tendosin marrëdhëniet me Greqinë

Planet për të konvertuar ndërtesën e famshme të shekullit të gjashtë në Stamboll në një Xhami, pas të qenit si muze që nga viti 1935, ka testuar edhe ...

Greqia rihap kufijtë për 29 vende

Greqia njoftoi të premten se duke filluar nga data 15 qershor do të rihapë kufijtë për qytetarët e 29 vendeve të botës.

Kryeministri grek uron Kurtin, e përmend edhe dialogun Kosovë - Serbi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pranuar telegram urimi nga kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, i cili e ka përgëzuar për zgjedhjen e tij në krye ...

Zv/kryeministri Abazi: Njohja e Pavarësisë së Kosovës nga Greqia forcon stabilitetin