Postet nga: glauk konjufca

Konjufca: Delegatët e 2 korrikut ishin mishëruesit e vullnetit kolektiv të popullit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca, me rastin e shënimit të 31 vjetorit të miratimit të Deklaratës Kushtetuese të Kuvendit të Kosovës më 2 korrik të vitit 1990, ...

Glauk Konjufca ironizon me deputetët që rrijnë në bufe e jo në seancë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka ironizuar me deputetët që nuk kanë qëndruar në sallën plenare por në bufenë e Kuvendit.

Konjufca: Me kryetarin e Bundestagut diskutuan rreth zhvillimeve historike e politike për Kosovë e rajon

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca, gjatë ditë së sotme ka takuar kryetarin e Bundestagut Wolfgang Schauble.

Konjufca takoi homologun e tij gjerman

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca po qëndron në vizitë zyrtare në Gjermani.

Nënshkruhet memorandumi me Ambasadën Britanike për procese të rekrutimit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, nënshkruan sot memorandum mirëkuptimi me ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, ...

Konjufca thekson synimin e anëtarësimit të Kosovës në OSBE

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca sot ka pritur në takim shefin e Misionit të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë - OSBE-së në ...

Vaksinohen me dozën e parë presidentja dhe kryetari i Kuvendit

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se me dozën e parë të vaksinës kundër COVID-19 janë vaksinuar presidentja Vjosa Osmani dhe kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca.

Osmani: Mirënjohja ndaj NATO-s jeton fuqishëm në gjithë Kosovën

Presidenja e Kosovës, Vjosa Osmani ka deklaruar se mirënjohja ndaj Alenacës Veri-Atlantike – NATO jeton fuqishëm, në 22-vjetorin e hyrjes së tyre në Kosovë.