Postet nga: glauk konjufca

Konjufcën e uron homologu italian, Roberto Fico

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka pranuar urime për postin e ri nga kryetari i Dhomës së Deputetëve të Italisë, Roberto Fico.

Konjufca: Serbia ka bërë krime të shumëfishta në Kosovë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës dhe ushtruesi i detyrës së presidentit, Glauk Konjufca dhe nënkryetarja e Kuvendit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Saranda Bogujevci, ...

Abazoviq uron kryeparlamentarin Konjufca

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka pranuar letër urimi nga zëvendëskryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq.

Në 22 vjetorin e masakrës mbi familjet Duriqi e Bogujevci, kërkohet drejtësi për viktimat

Ushtruesi i detyrës së presidentit, Glauk Konjufca, i shoqësuar nga deputetet Vjosa Osmani Saranda Bogujevci, ministrja Donika Gërvalla dhe kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi, kanë bë...

Konjufca: Gjaku i të rënëve të Krushës së Madhe dhe Krushës së Vogël qëndron në themelet e shtetit tonë

Ushtruesi i Detyrës së Presidentit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, njëherësh edhe kryeparlamentar, gjatë ditës së sotme ka bërë homazhe në Krushë ...

Konjufca nga Krusha e Madhe: Kosova i ka tri plagë të hapura

U.d. Presidenti dhe Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka bërë homazhe në Krushë të Madhe dhe në Krushë të Vogël.

Kryesenatorja italiane Casellati, uron kryeparlamentarin Konjufca

Kryetarja e Senatit të Italisë, Maria Elisabetta Alberti Casellati, ka uruar kryetarin e Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca, me rastin e zgjedhjes së tij në krye të Kuvendit.

22-vjetori i bombardimeve të NATO-s, Konjufca priti në takim komandantin e KFOR-it 

Ushtruesi i Detyrës së Presidentit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka pritur sot në takim komandantin e KFOR-it, gjeneralmajor Franco Federici.