Postet nga: gjykimi per krime kunder njerezimit

Gjykimi i Thaçit dhe të tjerëve, ish-komandanti i UÇK-së: Në librin tim kam bërë zmadhime e zbukurime

Në gjykimin e Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit, të cilët akuzohen për krime lufte e krime kundër njerëzimit, më 20.02.2024 ka vazhduar ...

Gjykata Speciale: Nuk ka kufizime për vizitat private te të akuzuarit Thaçi dhe të tjerët

Gjykata Speciale ka qartësuar sot, më 14.02.2024, situatën lidhur me vizitat private te të akuzuarit Hashim Thaçi, Rexhep Selimi, Kadri Veseli dhe Jakup Krasniqi.

Dejan Jevtiq, nga Suhareka dëshmitar në gjykimin ndaj ish-krerëve të UÇK-së

Dejan Jevtiq është dëshmitari i 39-të i Prokurorisë, i cili po dëshmon në procesin gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së: Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Jakup ...

Vazhdon gjykimi ndaj ish-krerëve të UÇK-së në Hagë

Në Dhomat e Specializuara në Hagë, po vazhdon procesi gjyqësor ndaj ish-eprorëve të UÇK-së Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi dhe Jakup Krasniqi.

Avokati Gregory Kehoe në Hagë: Thaçi dënoi vrasjet dhe bëri thirrje për ta shuar dhunën

Në Dhomat e Specializuara të Hagës, ku po zhvillohet gjykimi i ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), janë pranuar si dëshmi deklaratat dhe fjalime ...

Gjykimi në Hagë - Ish zyrtarja e OSBE-së pranon pasaktësi në raportet e saj për rastin 'Panda'

Sandra Mitchell, ish-vëzhguese e misionit të OSBE-së në Kosovë, e ftuar si dëshmitare në rastin e krerëve të UÇK-së, ka pohuar gabime në raportin e saj.

Në gjykimin e Thaçit dhe të tjerëve, Sadik Halitjaha shpjegon organizimin e UÇK-së

Sadik Halitjaha, ish-zv.komandant i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Zonën Operative të Pashtrikut, gjatë dëshmisë së tij në gjykimin ndaj Hashim Thaçit dhe të tjerë...

Ish-eprori i UÇK-së, Sadik Halitjaha, reagon kundër Kadri Veselit dhe avokatit të tij Ben Emmerson

Sadik Halitjaha, ish-eprori i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), ka reaguar ndaj deklaratave të Kadri Veselit dhe avokatit të tij, Ben Emmerson, gjatë procesit ndaj Hashim Thaçit, ...