Postet nga: Gjykata në Prishtinë

88 Muaj Burg për Tentativë të Shkuarjes në Siri

Dënimi u shqiptua nga Gjykata Themelore në Prishtinë pas arritjes së marrëveshjes për pranim fajësie në mes prokurorisë dhe të akuzuarve.

Gjykimi për Mbytjen e ish të Fejuarës në LLap

Prokuroria në Prishtinë e akuzon Behramin se e vrau në mënyrë dinake Rekaliun më 4 prill 2013, duke ia futur kokën në ujë deri në momentin kur ajo kishte mbetur ...

Sali Zyba Akuzohet për Heqje të Flamurit

Sali Zyba Akuzohet për Heqje të Flamurit

Në Gjykatën Themelore të Prishtinës u zhvillua sot seanca ndaj Sali Zybës, anëtarit të Kryesisë së Lëvizjes “Vetëvendosje”.

Sekiraqa: Dëshmia për Krime Lufte Fillim i Problemeve

Sekiraqa: Dëshmia për Krime Lufte Fillim i Problemeve

“Krejt problemet e kanë zanafillën në një dëshmi timen të dhënë hetuesve të Hagës për krime lufte dhe falë edhe disa përkthyesve të cilë...

Masa Sigurie për Tre Deputetët

Lajmin e shqiptimit të këtyre masave e bëri të ditur me anë të një komunikate Gjykata Themelore në Prishtinë.

Lirohet nga Burgu Sulmuesi i Eskortës së Mustafës

Të dyshuarit kryesor për ngjarjen e 23 shtatorit me vendim të gjykatësit Kreshnik Radoniqi i është caktuar masa e arrestit shtëpiak.

Gjykimi për Përgatitje Sulmi ndaj Eskortës së Kryeministrit

Gashi akuzohet se më 23 shtator të vitit të kaluar kishte përgatitur një sulm në rrugë ndaj eskortës së Kryeministrit Isa Mustafa.

Fjala Hyrëse në Gjykimin për Tenderin e KEK-ut

Aktualisht këtë fjalë është duke e dhënë Ramë Gashi, avokati i drejtorit të KEK-ut Arben Gjukaj.