Postet nga: Giuseppe Conte

Kryeministri italian zyrtarizon nesër dorëheqjen

Nesër, në ora 09:00, gjatë mbledhjes së Këshillit të Ministrave, kryeministri italian Giuseppe Conte do t’i paraqesë kabinetit të tij dorëheqjen nga posti që mban prej 1 qershorit 2018.

Avdullah Hoti takohet me kryeministrin italian, Giuseppe Conte

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, është takuar sot në Romë me homologun e tij italian, Giuseppe Conte.

Kryeministri italian uron Hotin

 

Italia do të hapë fabrikat më 4 maj, shkollat në shtator

Italia do të lejojë hapjen e fabrikave më 4 maj në kuadër të zbutjes së masave kufizuese kurse shkollat parashihet të hapen në shtator, ka deklaruar kryeministri Giuseppe Conte në ...

Pas sulmeve nga Salvini, dorëhiqet kryeministri i Italisë

Kryeministri italian, Giuseppe Conte, tha se ai do të dorëhiqet, më vonë të martën, pas një vendimi nga partia në pushtet për të paraqitur një mocion mosbesimi ...

Conte: Italia do të bëhet pjesë e projektit kinez ‘Rruga e Mëndafshit’

Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte u zotua se Italia do t’i bashkohet iniciativës kineze që njihet si “Rruga e Mëndafshit”, pavarësisht kundërshtimeve dhe dyshimeve të ...

Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte: Prishtina ta heq taksën

Kryeministri italian, Giuseppe Conte ka thënë në Beograd se Prishtina duhet ta heq taksën dhe të lejojë vazhdimin e dialogut me Beogradin.