Postet nga: gaza

Liderët myslimanë takim urgjent për situatën në Gaza

Organizata për Bashkëpunim Islamik ka zhvilluar një takim urgjent për të diskutuar situatën në Gaza. Organizata, që përbëhet nga 57 vende anëtare, bëri ...

Irani mbështet Hamasin në luftën me Izraelin

Grupi militant Hamas që udhëheq me Rripin e Gazës ka marrë mbështetje të autoriteteve ushtarake iraniane.

Netanyahu zotohet se do të vazhdojë sulmet në Gaza

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu ka thënë se fushata aktuale kundër militantëve palestinezë "do të vazhdojë për aq kohë sa nevojitet" megjithë thirrjet për qetë...

Izraeli intensifikon sulmet në Gaza

Një ndërtesë në Gaza, ku gjenden zyrat e mediave Associated Press dhe Al Jazeera, është shembur pasi u godit nga një sulm izraelit.

AP thotë të jetë 'shokuar' nga sulmi në zyrat e saj në Gaza

Mediumi Associated Press tha të shtunën se janë të “shokuar dhe tmerruar” nga sulmi izraelit në ndërtesën ku gjendeshin zyrat e AP-së si dhe të mediumit tjetë...

Intensifikohen bombardimet në Gaza, rritet numri i viktimave

Izraeli intensifikoi të premten sulmet ajrore dhe me artileri në Gaza, ndërsa militantët palestinezë të Hamasit vazhduan të hedhin raketa në drejtim të tij.

Izraeli përgatit plane për inkursion në Rripin e Gazës

Komandantët ushtarakë të Izraelit kanë hartuar një plan beteje për një inkursion në Gazë dhe pritet ta paraqesin atë më vonë gjatë ditës së enjte. Lajmi u ...

Izraeli vret komandantin e Hamasit, përshkallëzohet dhuna

Izraeli tha të mërkurën se ka vrarë 16 pjesëtarë të Hamasit në Gaza.