Postet nga: dimri

Moti i ngrohtë gjatë dimrit në Evropë thyen rekord

Temperaturat e larta në muajin janar kanë arritur në nivelin më të lartë historik në një numër vendesh në të gjithë Evropën.

Nevoja për vitaminën D gjatë dimrit

Njerëzit kanë nevojë për këtë vitaminë më shumë në dimër dhe ka më pak mundësi për ta marrë atë në mënyrë natyrale, andaj ...

BE-ja do përballet me dimër të tmerrshëm në mungesë të gazit

Ministri i Energjisë i Belgjikës i ka paralajmëruar se vendet e BE-së do të përballen me pesë deri në 10 dimra të tmerrshëm nëse nuk bë...

Kriza energjetike kërcënon edhe këtë dimër

Kosovën, me sa duket, e pret një dimër i vështirë, sa i përket furnizimit me energji elektrike.

Gjermania po përgatitet për një dimër të ftohtë

Zyrtarët u bëjnë thirrje qytetarëve që të kursejnë energjinë, veçanërisht gazin. Në Gjermani ekziston frika se Rusia mund të përdorë mirëmbajtjen e Nord ...

Shqipëria destinacion turistik dhe gjatë muajve të ftohtë

Çdo ditë e më shumë të huajt po e konsiderojnë Shqipërinë një destinacion pushimesh të gjata edhe jashtë sezonit turistik.

Stuhia e fuqishme e borës në SHBA bllokon miliona banorë

 

Evropa përjeton dimrin më të ngrohtë të regjistruar ndonjëherë

Evropa sapo ka përjetuar dimrin e saj më të ngrohtë të regjistruar ndonjëherë, thonë ekspertët e Bashkimit Evropian për klimën.