Postet nga: dimri

Ushqimet më të preferuara në stinën e dimrit

 

VIDEO: Bllokohen rrugët në Prishtinë

Reshjet e dendura të borës të cilat kanë rënë gjatë ditës së sotme kanë bërë që disa nga rrugët e kryeqytetit të bëhen vë...

Acari përfshin Evropën, 13 persona të vdekur

Vala e të ftohtit që ka përfshirë Evropën ka shkaktuar vdekjen e 13 njerëzve shumica e tyre të zënë nga ortekët në zonat malore.

Termokos fajëson KEDS-in për ndërprejen e ngrohjes në kryeqytet

Ngrohja qendrore publike në Prishtinë,  Termokos ka njoftuar qytetarët e kryeqytetit se për shkak të ndërprerjeve të energjisë nga ana e KEDS-it, është ndalur furnizimi me ngrohje ...

Moti me borë dhe i ftohtë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër në vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe vende–vende me reshje bore, ndërsa minimale parashihen ...

Parashikimi i motit, deri të dielen temperaturat deri në -13 gradë

Nga e mërkura deri të dielën temperaturat shkojnë deri në -13 gradë.

Dimri dhe shëndeti, çfarë duhet të dini

Ndërkohë, duhet të keni parasysh se ekzistojnë mënyra të ndryshme që ju bëjnë të dukeni bukur pavarësisht gjithçkaje.

Parashikimi i motit, sërish priten reshje të borës

Gjatë pesë ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot me vranësira. Vranësirat gjatë dy ditëve të para të javës mund të shoqë...