Postet nga: gaza

Hamasi hedh raketa në Tel-Aviv, Izraeli shemb kompleksin në Gazë

Hamasi tha në një deklaratë se kishte lëshuar 130 raketa në drejtim të Tel-Avivit dhe rrethinave të tij.

Izraeli paralajmëron Gazan për përshkallëzim të situatës

Liderët izraelitë kanë paralajmëruar grupin palestinez, Hamas se rrezikon përshkallëzim të madh të situatës në Rripin e Gazas, nëse dështon të ndalë raketat ...

Sulmet izraelite në Gaza vrasin një grua shtatzënë

Sulmet ajrore të ushtrisë izraelite në kufirin e Gazas kanë lënë të vdekur tre persona, duke përfshirë një grua shtatzënë dhe një fëmijë të saj, ka ...

Të Paktën dy Palestinezë të Vdekur nga Shpërthimi në Rripin e Gazës

Një shpërthim në jug të Rripit të Gazës ka vrarë të paktën dy palestinezë të shtunën, ka njoftuar ministria lokale e Shëndetësisë, raporton Reuters.

Vritet një Gazetar Palestinez gjatë Protestave në Gaza

Një gazetar palestinez ka vdekur nga plagët e marra gjatë protestave në kufirin mes Rripit të Gazës dhe Izraelit, kanë njoftuar zyrtarët shëndetësorë në Gaza.

Shtatë të Vrarë në Protestat në Rripin e Gazës

Të paktën shtatë persona janë vrarë dhe qindra të tjerë janë plagosur, gjatë protestave në Rripin e Gazës më 6 prill.

Përleshje të Reja në Kufirin Gaza-Izrael

Protestuesit palestinezë janë mbledhur përsëri në kufirin mes Gazës dhe Izraelit duke shkaktuar përleshje të reja, një javë pasi një situatë e ngjashme ka rezultuar me ...