Postet nga: gaza

Armëpushimi në Gaza po respektohet

Armëpushimi ndërmjet Izraelit dhe militantëve palestinezë të Hamasit në Rripin e Gazës, raportohet se po respektohet, teksa ndërmjetësuesit nga Egjipti thanë se janë pajtuar ...

Biden zotohet se do të ndihmojë në rindërtimin e Gazës

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden tha se “lutet” që armëpushimi ndërmjet Izraelit dhe Hamasit të respektohet dhe se zgjidhja me dy shtete është përgjigja e ...

Armëpushimi i brishtë mes Izraelit dhe Hamasit pas 11 ditë luftimesh

Palestinezët u mblodhën në Jeruzalemin Lindor të premten për të festuar armëpushimin mes Izraelit dhe Hamasit, që kthyeu një qetësi të paqëndrueshme në Gaza ...

Arrihet armëpushimi në Gaza

Qeveria e Izraelit ka konfirmuar miratimin e vendimit për një armëpushim në Gaza.

Netanyahu: Izraeli e ktheu Hamasin “me vite prapa”

Bombardimi nëntëditor i Gazës nga ana e Izraelit “e ka kthyer Hamasin me vite prapa”, tha kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu.

Vazhdojnë luftimet në Gaza - palestinezët hidhen në grevë

Izraeli kreu një valë sulmesh ajrore mbi, siç tha, militantët në Gaza, duke rrafshuar një ndërtesë gjashtëkatëshe, ndërsa militantët hodhën dhjetëra raketa ...

Erdogan i kërkon Papës të ndihmojë në çështjen e palestinezëve

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, i kërkoi Papa Françeskut të ndihmojë në mobilizimin e botës për të miratuar sanksione kundër Izraelit për "masakrë...

Gaza, 33 të vrarë nga sulmet ajrore të Izraelit

Ministria e Shëndetësisë së Gazës njoftoi se 33 persona humbën jetën të dielën si pasojë e sulmeve ajrore izraelite në këtë qytet. Sulmet me ...