Postet nga: Gara për Skenderaj

Jashari pas certifikimit të rezultateve: KQZ, PZAP dhe Gjykata Supreme heshtën para manipulimeve

Kandidati për kryetar të Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar pas certifikimit të rezultateve nga KQZ-ja për zgjedhjet lokale të 17 tetorit.

Konflikti në paqe mes ‘njerëzve të luftës’ 

Katër vite më parë e dorëzuan garën, për të mos i dalë përballë, siç deklaronin atëkohë - familjes Jashari. Katër vite pas, lufta ...

Skenderaj, babai ankohet se ia vodhën votat vajzës së tij

Brahim Vojvoda, qytetar nga Skenderaj, po pretendon se në vendvotimin në fshatin Llaushë nuk po figuron asnjë votë e familjes për vajzën e tij, Ervina Vojvoda, kandidate pë...

Gjobitet Bekim Jashari për thyerje të heshtjes zgjedhore

Kandidati për kryetar të Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, është dënuar me gjobë prej 1 mijë e 800 euro për shkak të thyerjes së heshtjes zgjedhore.

PDK në Skenderaj me më së shumti ulëse në Asamblenë Komunale

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka siguruar më së shumti ulëse në Kuvendin Komunal të Skenderajt, në bazë të rezultateve preliminare të Komisionit Qendror Zgjedhor (KQZ).

Haxhiu për fitoren e PDK-së në Skenderaj: Me këtë rezultat nuk mund të mburret Drenica

Deputeti i  Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Bekim Haxhiu në zgjedhjet lokale të 17 tetorit ka përkrahur haptas listën e pavarur të Bekim Jasharit dhe jo kandidatin e ...

Edhe një parti tërhiqet nga gara në Skenderaj për ta mbështetur Bekim Jasharin

Dega e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) në Skenderaj ka vendosur që në zgjedhjet e 17 tetorit mos të kenë kandidatin e tyre për kryetar të Komunës së ...

Sami Lushtaku flet për garën kundër Bekim Jasharit: Menen s’e kem me u tërheq

Sami Lushtaku, kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) për kryetar të Komunës së Skenderajt ka deklaruar se nuk e ka në mendje që të tërhiqet ...