Postet nga: Fushë Kosova

AAK mbështet Burim Berishën e LDK-së për kryetar të Fushë Kosovës

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka vendosur që në balotazh ta mbështes Burim Berishën, kandidatin për kryetar të Fushë Kosovës nga radhët ...

Kandidatët për kryetar të Fushë Kosovës premtojnë ndërtimin e shkollave të reja

Kandidatët për kryetar të Fushë Kosovës, në Debat Pernime kanë shpalosur planet e tyre për lehtësimin e klasave të shkollave në këtë komunë, pë...

Kandidati i LVV-së për Fushë Kosovë premton ndërtimin e një rrethi të ri në këtë qytet

Kandidati për kryetar të Komunës së Fushë Kosovës, Enver Bajçinca nga Lëvizja Vetëvendosje (LVV) ka premtuar ndërtimin e rrethrrotullimit në qytet, tek qendrat ...

Premtimi i kandidatit të LVV-së për Fushë Kosovën – Do ta rregullojmë problemin e ujit

Kandidati për kryetar të Komunës së Fushë Kosovës, Enver Bajçinca nga Lëvizja Vetëvendosje (LVV) ka thënë se në mandatin e tij nëse ...

Debat Pernime për balotazhin e Fushë Kosovës 

Kandidatët e partive politike, të cilët synojnë të marrin udhëheqjen e Fushë Kosovës, diskutojnë në #DebatPernime për balotazhin e 14 nëntorit.

Asamblistët që siguruan mandat në Fushë Kosovë (DOKUMENT)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka publikuar listën e kandidatëve që kanë zënë vend në Kuvendin Komunal të Fushë Kosovës.

Fushë Kosova dhe një lagje e Prishtinës mbeten pa ujë për shkak të reshjeve të shiut

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka njoftuar se Fushë Kosova dhe lagjja Kalabria në Prishtinë do të mbeten pa ujë nga ora 22:00 deri në orën 05:00 të më...

Aksident mes tri veturave dhe autobusit në rrugën Sllatinë-Fushë Kosovë

Një aksident me tri makina të përfshira ka ndodhur në rrugën Sllatinë-Fushë Kosovë, më saktësisht në fshatin Vragoli.