Postet nga: Fushë Kosova

Fushë-Kosovë, e mitura ngacmohet seksualisht

Një vajzë e mitur nga Fushë-Kosova ka raportuar në Polici se është ngacmuar seksualisht nga një person në rrjetin social Instagram.

Dy policët që ndihmuan banorët e rrezikuar nga zjarri mbrëmë në Fushë Kosovë

Gjatë natës së mbrëmshme një një objekt banesor në rrugën “Hajrullah Zymi” në  Fushë-Kosovë ishte përfshirë nga zjarri. Incidenti ka ndodhur  rreth orës 20:30.

Masat ndaj coronavirusit - Komunat nuk kanë kapacitete për dezinfektimin e rrugëve nëpër fshatra

Pas përhapjes së coronavirusit edhe në Kosovë, pothuajse të gjitha komunat kanë bërë pastrimin, dezinfektimin e rrugëve, trotuareve dhe objekteve institucionale.

Pusetë pa kapak para derës së Komunës së Fushë Kosovës - VIDEO

Qytetarë të Fushë Kosovës rrezikojnë ta pësojnë nga puseta pa kapak që gjendet afër hyrjes së oborrit të Komunës.

Ja si do t'i kompensojë orët e humbura Fushë Kosova

Pasi Ministria e Arsimit ditë më parë ia la në duar DKA-ve formën e kompensimit të orëve të grevës, disa komuna kanë filluar të gjejnë zgjidhje pë...

Ujësjellësi fillon furnizimin 24 orë me ujë për Fushë Kosovën

Kompania Rajonale e Ujësjellësit Prishtina njofton konsumatorët e qytetit të Fushë Kosovës se gjatë ditës së sotme, filloi ekzekutimi i punimeve në vendosjen e tubit, ...

Policia jep detaje për aksidentin e djeshëm në Fushë Kosovë

Policia e Kosovës ka dhënë detaje mbi aksidentin që ka ndodhur pasditen e djeshme në Fushë Kosovë, ku ka mbetur e lënduar rëndë një këmbë...

Shenjëzimi i çuditshëm i “zebrave”

Në Fushë Kosovë ka filluar të bëhet shenjëzimi i rrugëve dhe vendkalimeve për këmbësorë, por në njërën nga rrugicat e një lagjeje ...