Postet nga: FSK

Ministri Mehaj: Ushtria amerikane - garanti kryesor i sigurisë së Kosovës

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, e ka konsideruar ushtrinë amerikane si garantin kryesor të sigurisë, paqes dhe stabilitetit rajonal por edhe global.

MPMS pagoi mbi 1 milion euro pensione të dyfishta për personat e njëjtë

Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale në vitin 2020 ka kryer pagesa në vlerë prej 1 milion e 88 mijë e 40 euro për përfitues të cilët gëzojnë ...

VIDEO: Lufta kundër zjarreve në bjeshkët e Rugovës

Zona të gjera në fshatin Shtupeq i Madh, në Rugovë, janë përfshirë nga flakët.

Mehaj dekoron kolonelin Rajko Peric me medaljen “Shërbim i shquar” për angazhimin në aksidentin në Kroaci

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka dekoruar sot kolonel Rajko Peric me medaljen “Shërbim i shquar” si shenjë mirënjohje për angazhimin e jashtëzakonshëm në menaxhimin ...

Kurti komunikoi me ushtarët e FSK-së që po shërbejnë në Lindjen e Mesme

Kryeministri Albin Kurti së bashku me ministrin e mbrojtjes, Armend Mehaj dhe kolonelin Ejup Maqedonci, kanë komunikuar sot virtualisht me kontingjentin e Forcës së Sigurisë së Kosovës të ...

Komandanti i FSK-së në Gardën Kombëtare të Iowa-s vizitoi stërvitjen e ushtarëve të Kosovës

Në vazhdën e vizitës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, gjenerallejtënant Rrahman Rama, ka vizituar Gardën ...

Mehaj: FSK e gatshme të mbështesë Austrinë pas situatës me përmbytjet

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka bërë të ditur se ka shprehur gatishmërine e Forcës së Sigurisë së Kosovës që t’i dalë në ndihmë Austrisë ...

Publikohen rezultatet e ditës së dytë të testit fizik të kandidatëve për kadetë në FSK

Ministria e Mbrojtjes ka publikuar sot rezultatet e testit fizik të mbajtur sot me kandidatët e tjerë për kadetë.