Postet nga: FSK

Zhdukja e biznesmenit Bedri Rexhepi, Prokuroria jep detajet për veprimet e ndërmarra

Prokuroria Themelore në Prishtinë, ka njoftuar se për çështjen penale të rastit të zhdukjes së biznesmenit Bedri Rexhepi, Prokurori i Shtetit është duke punuar me seriozitetin maksimal dhe me ...

Zjarret në vendet e rajonit, Osmani: Kosova e gatshme të ndihmojë miqtë dhe partnerët

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka shprehur gatishmërinë e shtetit që të ndihmojë vendet e rajonit që po përballen me zjarre në male.

PAMJE Ministri i Mbrojtjes së Shqipërisë falënderon trupat nga Kosova

Ministri shqiptar i Mbrojtjes, Niko Peleshi, përmes një postimi në Facebook, ka shprehur mirënjohjen e tij ndaj palëve që ndihmuan në shuarjen e zjarreve që e kishin ...

Ushtarët e Kosovës nisen për t’i ndihmuar Shqipërisë kundër zjarreve masive

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka njoftuar se në drejtim të Shqipërisë janë nisur ushtarë të Kosovës.

Shqipëria kërkon ndihmë nga Kosova për shuarjen e zjarreve, dërgohet një kontingjent i FSK-së

Qeveria e Kosovës ka miratuar kërkesën e Ministrisë së Mbrojtjes për dërgimin e një kontingjenti të Forcës së Sigurisë së Kosovës në Shqipë...

Presidentja Vjosa Osmani autorizon dërgimin e FSK-së në Shqipëri për shuarjen e zjarreve

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka autorizuar dërgimin e pjesëtarëve dhe pajisjeve të Forcës së Sigurisë së Kosovës në Shqipëri për t’...

Ministri Mehaj: Ushtria amerikane - garanti kryesor i sigurisë së Kosovës

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, e ka konsideruar ushtrinë amerikane si garantin kryesor të sigurisë, paqes dhe stabilitetit rajonal por edhe global.

MPMS pagoi mbi 1 milion euro pensione të dyfishta për personat e njëjtë

Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale në vitin 2020 ka kryer pagesa në vlerë prej 1 milion e 88 mijë e 40 euro për përfitues të cilët gëzojnë ...