Postet nga: Forca e sigurisë së Kosovës

Kurti takon komandantin Jashari, flasin për FSK-në dhe rrugën drejt NATO-s

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka zhvilluar një takim më 06.05.2024 me komandantin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Gjeneral lejtnant Bashkim Jashari.

Nesër pritet të votohet në Kuvend për komisionerin e FSK-së, këta janë kandidatët

Në rend dite të seancës plenare të Kuvendit të Kosovës që mbahet nesër është edhe zgjedhja e komisionerit parlamentar për Forcën e Sigurisë së Kosovë...

Kosova përsëri nikoqire e “Defender Europe”

Kosova do të jetë sërish nikoqire e ushtrimit ushtarak ndërkombëtar “Defender Europe” në vitin 2025.

Si bëhet ndërhyrja nga ekipi i kërkim-shpëtimit të FSK-së në rastet e tërmetit, shpërthimeve, aksidenteve e fatkeqësive natyrore? (VIDEO)

Ekipi i KALLXO.com ka qëndruar mëngjesin e 19 shtatorit brenda kazermës në Pomozotin dhe ka ndjekur nga afër aftësimin profesional të ushtarëve të FSK-së ...

Mehaj: FSK e gatshme ta ndihmojë Slloveninë pas vërshimeve

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka thënë se Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) është e gatshme t'i ofrojë ndihmë Sllovenisë pas vërshimeve të fundit në kë...

Komandanti i KFOR-it dhe ai i FSK-së diskutojnë për bashkëpunimin për operacionet e mbrojtjes civile

Komandanti i KFOR-it, Angelo Michele Ristuccia, është takuar me komandantin e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari.

Miratohet në parim Projektligji për Agjencinë e Inteligjencës dhe Sigurisë së Mbrojtjes

Me 73 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, mirëpo me bojkotim nga deputetët e Partisë Demokratike të Kosovës, Projektligjit për Agjencinë e Inteligjencës ...

Mehaj: Marshimi i ushtarëve në Mitrovicë nuk ka të bëjë me situatën në veri

215 ushtarë të Forcës së Sigurisë së Kosovës kanë kryer sot një marshim në Mitrovicën e Jugut.