Postet nga: flora durmishi

Pesë punëtore të RTK-së kërkojnë të ndalet gjuha kërcënuese dhe seksiste e bordit të mediumit publik

Bordi i Radiotelevizionit të Kosovës përmes një komunikate që e lëshoi të mërkuren i quajti "sulme të grupeve të interesit" denoncimet për diskriminim gjinor në ...

'Radio Televizioni i Burrave', AGK e zhgënjyer me diskriminimin gjinor në RTK

Publikimi i hulumtimit nga KALLXO.com me titull “Radio Televizioni i Burrave”, nxiti reagime të shumta.

Hulumtimi 'Radio Televizioni i Burrave' reagon Doarsa Kica Xhelili

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës Doarsa Kica Xhelili ka reaguar pas publikimit të hulumtimit ekskluziv të KALLXO.com, “Radio Televizioni i Burrave”, mbi diskriminimin e tri grave në ...

Deputetë nga pozita dhe opozita reagojnë pas publikimit të hulumtimit 'Radio Televizioni i Burrave'

Pas reagimit të Rrjetit të Grave dhe Zyrës për Barazi Gjinore edhe kryetarë të grupeve parlamentare, deputetë dhe zyrtarë shtetërorë, kanë reaguar lidhur me hulumtimin ekskluziv të ...

Hulumtimi “Radio Televizioni i Burrave”, Halimi: Diskriminimi i grave në RTK është evident

Zëdhënësja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Sibel Halimi, ka reaguar pas publikimit të hulumtimit ekskluziv të KALLXO.com “Radio Televizioni i Burrave”, mbi diskriminimin e tri ...

Hulumtimi “Televizioni i Burrave të Kosovës” - Rrjeti i Grave të Kosovës i reagon RTK-së

Rrjeti i Grave të Kosovës ka reaguar pas publikimit të hulumtimit ekskluziv të KALLXO.com “Radio Televizioni i Burrave” mbi diskriminimin e tri grave në konkurset për pozitat ...

Radio Televizioni i Burrave 

Tri profesioniste të cilat në procese meritokratike të konkursit u përzgjodhën të merrnin pozicione udhëheqëse në Televizionin Publik(RTK) nuk u lejuan t’i marrin ato ...

Dështon zgjedhja e drejtoreshës së Radio Kosovës

Bordi i Radiotelevizionit të Kosovës nuk ka përkrahur propozimin e drejtorit të përgjithshëm për emërimin e Flora Durmishit në pozitën e drejtoreshës ...