Postet nga: fjolla ujkani

Problemet në shëndetësi, deputetja e LVV-së rrëfen çfarë pa në QKUK gjatë trajtimit të motrës që u lëndua nga çatia e Komunës

Duke u bazuar edhe në përvojën e saj personale nëpër institucione shëndetësore, deputetja e pozitës, Fjolla Ujkani, ka folur për sfidat në ...

Deputetet e LVV-s, LVV,

Këta janë pesë deputetët e Vetëvendosjes që shpenzuan më së shumti për udhëtime jashtë vendit

KALLXO.com ka siguruar të dhënat për shpenzimet e Kuvendit të Kosovës për gjashtë mujorin e parë të vitit 2023.

Të rejat që vërshuan Kuvendin zotohen të punojnë për rininë

Deputetet e reja të Kosovës nën moshën 30 vjeçare, shpalosin angazhimin e tyre politik në mes paragjykimeve, sfidave dhe mënyrës se si e shohin ato ...

Hoti raporton në Komisioni për të Pagjeturit, deputetet e LVV-së thonë se ai nuk solli asgjë të re

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka raportuar sot para Komisionit parlamentar për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, Persona të Pagjetur dhe Peticione.

Kritikohet ministri Arban Abrashi për mos prezencë në seancën e Kuvendit

Kuevndi i Kosovës është duke mbajtur seancë të rregullt parlamentare, ndërsa deputet janë duke shtruar pyetjet e tyre parlamentare për ministrat e Qeverisë.

Vetëvendosje ka edhe këtë risi në Kuvend

Pas certifikimit të rezultatit të zgjedhjeve që u bë dje, po afrohet formimi i qeverisë, por paraprakisht është konstituimi i Kuvendit të Kosovës.