Postet nga: fitër bajrami

Duke respektuar masat kundër COVID-19, falet Fitër Bajrami

Mijëra qytetarë të besimit Islam në Kosovë, në mëngjesin e së enjtes ua kanë mësyrë xhamive në mbarë vendin për të falur namazin e Fitër ...

Tërnava thirrje qytetarëve për kujdes dhe respektim të masave anti-COVID gjatë festës së Bajramit

Kryetari i Bashkësie Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit.

Pezullohet procesi i vaksinimit për shkak të festës së Bajramit

Nesër është festa e Fiter Bajramit apo e njohur për qytetarët Bajrami i Madh, dhe për këtë arsye, vetëm për nesër, do ...

Ceremonia e faljes së namazit të Kurban Bajramit në Xhaminë e Madhe në Prishtinë - 11.08.2019

A do të falet Namazi i Fitër Bajramit në Xhami?

Bashkësia Islame e Kosovës ka njoftuar se të enjten, në ditën e parë të Fiter Bajramit si shkak i situatës me pandeminë COVID-19, nëpër ...

Kaçanik, Policia intervenoi në një xhami ku po falej Bajrami

Policia e Kosovës ka intervenuar sot në një xhami në fshatin Biçec në Kaçanik, pasi që disa qytetarë ishin mbledhur për t'u falur me rastin e ...

Policia shton aktivitetet policore për Fitër Bajram

Policia e Kosovës i ka shtuar aktivitetet për të kontrolluar nëse masat e vendosura nga Ministria e Shëndetësisë për tu mbrojtuar nga COVID-19 po ...

Ceremonia e faljes së namazit të Kurban Bajramit në Xhaminë e Madhe në Prishtinë - 11.08.2019

Apostolova e Kosnett urojnë për Fitër Bajramin

Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova ka thënë se Bashkimi Evropian mbështet lirinë e fesë dhe aftësinë për të praktuar besimin.

Osmani uron besimtarët mysliman për Fitër Bajramin

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani me anë të një posimi në rrjetin social ‘Facebook’ ka uruar të gjithë besimtarët mysliman festën e Fitër Bajramit.