Postet nga: Fikrim Damka

Ministri me 7 këshilltarë politikë, e gjithë ministria me një zyrtar ligjor

Ndonëse më pak se paraardhësi i tij Rasim Demiri, i cili kishte më së shumti këshilltarë politikë në Qeverinë Haradinaj, gjithsej 10, ministri i tanishëm i Zhvillimit ...

Zëvendëskryeministrja Rexhepi dhe ministri Damka shkelin masat kundër COVID-19

Zevendëskryeministrja e Kosovës, Emilia Rexhepi, së bashku me ministrin e Zhvillimit Rajonal, Fikrim Damka, gjatë ditës së djeshme janë parë duke qëndruar në ambiente të një ...

Grupi Parlamentar 6+ kërkon shkarkimin e Qëndrim Gashit, thonë se nuk do të votojnë ligje

Nënkryetari i Kuvendit nga radhët e komuniteve joshumicë , Fikrim Damka gjatë fjalës së tij në seancën plenare ka thënë se Grupi Parlamentar 6+ tash e tutje  ...

Albin Kurti: U siguruan votat për Qeverinë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se janë siguruar votat për votimin e Qeverisë së Kosovës, dhe për të kryeministër.

Turqit e Kosovës kërcënojnë me rrëzimin e qeverisë, nëse nuk shkarkohet Gjergj Dedaj

Deputeti i Grupit 6+ nga subjekti politik Partia Demokratike Turke e Kosovës KDTP, Fikrim Damka, tha se kanë kërkuar nga kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, shkarkimin e zë...

Deputeti Turk: Të Deportuarit Vepruan nën Maskën e Mësimdhënësit

Deputeti i komunitetit turk Fikrim Damka i ka dalë në mbrojtje arrestimit dhe dëbimit të gjashtë shtetasve turq të cilët javën e kaluar u ekstraduan në Turqi. ...

Damka: Heqja e Flamujve Akt i Pabesë

Në kohën e diskutimeve jashtë rendit të ditës, deputeti i Partisë Demokratike Turke të Kosovës Fikrim Damka reagoi ashpër në lidhje me sulmin në konsullatën ...

Posta më e Mirë se Bankat për Shpërndarjen e ‘Socialit’

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Fikrim Damka, ka paraqitur para Komisionit për Shëndetësi, Punë dhe Mirëqenie Sociale propozimin për shpërndarjen e skemës ...