Postet nga: Bankat

Raporti i Borrellit për Kosovën mund të përfshijë edhe mbylljen e bankave në veri

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka thënë të martën se kryediplomati i Bashkimit Evropian, Josep Borrell është duke e finalizuar raportin rreth hapave që ...

Guvernatori Ismaili takoi drejtuesit e Shoqatës së Bankave të Kosovës

Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës (BQK), Ahmet Ismaili me bashkëpunëtorët e tij ka takuar kryetarin e Bordit të Shoqatës së ...

FMN i bën thirrje Bankës Qendrore Evropiane të vazhdojë me rritjen e normave të interesit

Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) i bëri thirrje Bankës Qendrore Evropiane që të vazhdojë të rrisë normat e interesit deri në mesin e vitit 2024, dhe kërkoi ...

Yellen: Bankat ka gjasa të shtrëngojnë masat për dhënien e huave

Sekretarja amerikane e Thesarit, Janet Yellen tha se ka të ngjarë që bankat të shtrëngojnë masat për dhënien e huave pas dështimeve të fundit në rrjetin ...

Sanksionet e reja të BE-së pritet të shënjestrojnë ushtrinë dhe bankat ruse

Organi ekzekutiv i Bashkimit Evropian propozoi vendosjen e sanksioneve ndaj forcave të armatosura të Rusisë, tri bankave dhe dhjetëra zyrtarëve.

Deklarata e përbashkët e shteteve që vendosën përjashtimin e disa bankave të Rusisë nga sistemi SWIFT

Para pak qastesh nëpërmjet një deklarate të përbashkët, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Mbretërisë së Bashkuar, Komisionit Evropian, Francës, Gjermanisë, Italisë, Kanadasë njoftuan ...

E-banking rrit çmimet për ata që shkojnë në sportele të bankave

Besnik Abdullahu, punëtor në një ndërmarrje publike në Kosovë, thotë se tarifat për shërbime të ndryshme në bankat komerciale janë jashtëzakonisht të shtrenjta, krahasuar me ...

Nuk ka kredi për punonjësit e sektorit privat

Aprovimi i një kredie në bankat komerciale, për punonjësit e sektorit privat është procesi i vështirë, e në disa raste i pamundshëm, thotë Ardita, e cila ...