Postet nga: falja

SHBA, Gjykata e Lartë bllokon planin e Presidentit Biden për falje të kredive studentore

Gjykata e Lartë amerikane bllokoi të premten planin e Presidentit Joe Biden, për të anuluar borxhet prej 430 miliardë dollarësh në kredi studentore, nga i cili do të pë...

31 vjet nga nisma për pajtimin e gjaqeve

Më 2 shkurt 1990 me nismën e Anton Çettës kishte nisur në Kosovë aksioni atdhetar e humanitar i faljes së gjaqeve, që ka marrë përmasa të gjera, duke u ...

Trump fal Steve Bannonin dhe dhjetëra persona tjerë

Presidenti amrikan, Donald Trump ka falur ish-këshilltarin e tij, Steve Bannon, në kuadër të valës së fundit të faljeve dhe ndryshimeve të dënimeve, pak para se ...

Presidenti Trump fal 15 persona, përfshirë aleatë republikanë

Presidenti Donald Trump fali të martën 15 persona, përfshirë aleatë republikanë, një zyrtar të fushatës të vitit 2016 i implikuar në hetimin për Rusinë dhe ish-kontraktorë qeveritarë të ...

ATK ka një njoftim me rëndësi për borxhlinjtë

 

Çka kishte deklaruar Presidentja Jahjaga për faljen e të dënuarve për vrasje

Javën e fundit bëri bujë lajmi për faljen e dy të dënuarve për vrasje në rastin e njohur si “Bllaca”, nga ish presidenti Hashim Thaç...

Ceremonia e faljes së namazit të Kurban Bajramit në Xhaminë e Madhe në Prishtinë - 11.08.2019

Pandemia ndryshon traditën e myslimanëve për festën e Bajramit

Këtë fundjavë, myslimanët në mbarë botën shënojnë festën e Fitër Bajramit, me të cilën edhe përfundon Muaji i shenjtë i Ramazanit.

Aktakuzë për ish-ministrat e 'Qeverisë Thaçi 2' për faljen e Hidrocentraleve

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë ndaj ish-ministrave të "Qeverisë Thaçi 2", Besim Beqaj, Mimoza Kusari, Dardan Gashi, Nenad Rashqi, ndaj ish-drejtorit të KEK-ut, Arben Gjuka dhe ndaj ...