Postet nga: dënimet

Trump fal Steve Bannonin dhe dhjetëra persona tjerë

Presidenti amrikan, Donald Trump ka falur ish-këshilltarin e tij, Steve Bannon, në kuadër të valës së fundit të faljeve dhe ndryshimeve të dënimeve, pak para se ...

MPB paralajmëron dënime në rast të daljes së qytetarëve për 1 maj

Aktivitete të ndryshme mbahen çdo vit në Kosovë për 1 maj. Qytetarët kosovarë mblidhen në mënyra të ndryshme dhe kalojnë këtë ditë jashtë ambientit të shtëpisë.

Shqipëri - Vazhdojnë dënimet e shoferëve e këmbësorëve për mosrespektim të orës policore

Policia e Shtetit po vazhdon të ndërmarrë masa dhe të gjobisë shoferë e këmbësorë për shkak të shkeljes së urdhrave për ndalim të qarkullimit.

PZAP tregon shumën e dënimeve ndaj partive për shkelje në fushatë

Vetëm pesë ditë pasi që filloi fushata zgjedhore, janë parashtruar 47 ankesa në drejtim të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa(PZAP) lidhur me shkeljet gjatë fushatës zgjedhore.

Gjykatat i dënuan më rëndë qytetarët se Sami Lushtakun, Dardan Gashin e Endrit Shalën

Gjykata Themelore e Gjakovës – Dega në Malishevë, sot ndau një ‘drejtësi’ për tre persona me përgjegjësi publike.

VIDEO - Policia me kontrolle të rrepta për pajijset dimërore në automjete

Disa ditë pas fillimit të sezonës dimërore, Policia e Kosovës ka filluar të bëjë kontrolle të shtuara për pajisjet të cilat duhet t’i posedojë ç...

Dënohet për trafik droge, ukrahinasi pretendon se ra viktimë e një “konspiracioni ndërkombëtar”

Një azerbajxhanas me shtetësi të Ukrahinës dhe banim në Çeki, i cili u dënua me 6 vjet e 8 muaj burg për trafik narkotikësh, pretendoi se ishte ...

Turqia dënon me burg edhe 13 gazetarë

Një gjykatë turke dënoi 13 gazetarë me burg, nën akuzat për terrorizëm.