Postet nga: fadil fetiu

Merr fund gjykimi për vrasjen mizore në Suharekë, nesër shpallet aktgjykimi

Në rigjykimin për vrasjen mizore të Abedin Bytyqit, i cili sipas Prokurorisë fillimisht ishte rrahur deri në vdekje e më pas ishte djegur me benzinë, sot nga palët ...

I akuzuari për vrasjen në Suharekë: Resmija donte t’ia linte fajin shokut të burrit të saj

Reshat Ademi, i akuzuar për vrasjen e Abedin Bytyqit, sot ka dhënë mbrojtjen e tij përpara Gjykatës së Prizrenit.

Rrëfimi i të akuzuarit: Vrasja e Abedin Bytyqit ishte planifikuar nga gruaja e tij

“E tërë vrasja e Abedin Bytyqit ka qenë e planifikuar një muaj e shtatë ditë para ditës kritike nga gruaja e tij, Resmije Bytyqi, bashkë me familjarët ...

Vrasja që pretendohet se u porosit nga gruaja, paraqitet lista e thirrjeve telefonike mes të akuzuarve

Në rigjykimin lidhur me vrasjen e Abedin Bytyqit, vrasje e cila kishte ndodhur me 6 tetor të vitit 2016 në fshatin Peqan të Suharekës, ku po akuzohen vëllezërit Murat ...

Vrasja mizore në Suharekë, propozohet ekzaminimi i telefonit të gruas së akuzuar për porositjen e vrasjes së burrit të saj

Në rigjykimin lidhur me vrasjen e Abedin Bytyqit, vrasje e cila kishte ndodhur më 6 tetor të vitit 2016, prokurori i shtetit, Genc Nixha, dhe përfaqësuesi i palës së ...

Shtyhet rigjykimi për vrasjen në Suharekë, ku gruaja akuzohet se porositi vrasjen e burrit

Po ofrohen 5 vite që nga vrasja e të ndjerit Abedin Bytyqi, trupi i të cilit u dogj dhe më pas u mbulua me dhe në një mal në fshatin Peqan ...

Rigjykim për vrasjen e rëndë në Suharekë, gruaja akuzohet se porositi vrasjen e burrit

 

Vrasja në Suharekë: Avokatët kërkojnë lirimin e të akuzuarve në Apel, Prokuroria synon dënim më të rëndë

Tre të akuzuarit për vrasjen e Abedin Bytyqit në një fshat të Suharekës kanë dalë sërish para gjykatës, këtë herë në atë të Apelit.