Postet nga: europa league

Klubet italiane refuzojnë që t’i luajnë ndeshjet e Ligës së Kampionëve gjatë vikendeve

Shkaku i coronavirusit janë pezulluar të gjitha garat europiane në futboll, përfshirë këtu edhe Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Europës, po ashtu edhe ...

Liga e Kampionëve dhe Liga e Europës mund të luhen gjatë vikendeve

Sot edhe zyrtarisht UEFA ka marrë vendim që kampionati europian “Euro 2020”, të shtyhet për vitin 2021, në mënyrë që të përfundojnë garat europiane.

UEFA pezullon ndeshjet e ardhshme të Champions dhe Europa League

Shtëpia e futbollit evropian, UEFA në mëngjesin e sotëm ka marrë vendim që t’i shtyjë për një afat të pacaktuar ndeshjet e Ligës së ...

Basel fiton si mysafir ndaj Frankfurtit (VIDEO)

Basel e ka mposhtur në shtëpi të vet Eintracht Frankfurtin me rezultat 3-0, në kuadër të ndeshjes së parë të 1/8 e finales në Ligën e Europës.

Manchester United shënon fitore të thellë ndaj Laskit (VIDEO)

Manchester United ka fituar me lehtësi ndaj Laskit, me rezultat 5-0, ndeshje e vlefshme për 1/8 e finales në Ligën e Europës.

Ighalo e kalon Manchester Unitedin në epërsi (VIDEO)

Manchester United ka kaluar në epërsi ndaj Laskit, në minutën e 28’ me sulmuesin Odion Ighalo.

Zyrtare: Pezullohen ndeshjet Sevilla – Roma, Inter – Getafe

UEFA ka marrë vendim zyrtar që dy ndeshje të 1/8 së finales në Ligën e Europës, që mos të zhvillohen shkaku i coronavirusit.

Pas 120 minutave lojë Arsenali eliminohet nga Liga e Europës (VIDEO)

Arsenal është eliminuar nga Liga e Europës, pas humbjes me rezultat 2-1, nga Olympiacosi, në kuadër të ndeshjes kthyese të 1/16 së finales në Ligën e Europës.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!