Postet nga: europa league

Futbollistët e Dritës marrin rezultatet e testeve për COVID-19

Kampioni i Kosovës në futboll, KF Drita, ka njoftuar se i gjithë stafi i klubit kanë dalë negativë në testin për COVID-19, para ndeshjes kundër Legia Warsaw ...

Sukses historik i Dritës, kualifikohet në rrethin e tretë në Ligën e Europës

Drita ka shënuar fitore historike ndaj Sileksit nga Maqedonia e Veriut duke e mposhtur me rezultat 0-2, në kuadër të rrethit të dytë në Ligën e Europë...

Liga e Europës: Eliminohen nga Renova dhe Teuta

Renova e Tetovës dhe Teuta e Durrësit, janë eliminuar nga raundi i dytë i kualifikimeve në Ligën e Europës.

Skuadrat shqiptare i mësojnë kundërshtarët e tyre në Ligën e Europës

Shtatë skuadra shqiptare nga Kosova, Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut, i kanë mësuar emrat e kundërshtarëve për rrethin e dytë kualifikues në Ligën e ...

Drita mëson kundërshtarin në Ligën e Europës

Skuadra e Dritës ka mësuar kundërshtarin në rrethin e dytë të Ligës së Europës, në shortin që është tërhequr sot në Nyon të Zvicrë...

Formcionet zyrtare: Gjilani – Apoel Nicosia (FOTO)

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Gjilani – Apoel Nicosia, e cila luhet në kuadër të rundit të parë kualifikues në Ligën e Europës.

Prishtina ndeshjen ndaj Lincoln do ta zhvillojë me lojtar krejtësisht të tjerë

Klubi i futbollit ‘Prishtina’ ka njoftuar se UEFA ka dhënë vendimin që ndeshja ndaj Lincoln do të luhet.

FC Prishtina: Autoritetet e Gjibraltarit nuk lejuan zhvillimin e ndeshjes

Klubi i futbollit ‘Prishtina’ përmes një komunikate për media ka shpjeguar ngjarjen se si erdhi deri tek anulimi i ndeshjes ndaj Lincoln, në kuadër të fazës ...