Postet nga: etnofest

Nata e çmimeve mbylli edicionin e sivjetmë të festivalit ‘Etnofest'

Me ndarjen e çmimeve për më të mirët e edicionit, mbrëmë në Kukaj të Prishtinës është mbyllur edicioni i 9-të i festivalit të arteve dhe kulturë...

Etnofesti, promovohet libri i Bekim Lumit

Aktivitete të shumta janë paraparë të mbahen në ditën e 4-të të festivali të ‘Etnofesti’ që po mbahet në Kukaj të Prishtinës.

Hapet ekspozita e Akuarelit në Etnofest

Dhjetra vepra të artistëve shqiptarë dhe të huaj janë ekspozuar në kuadër të ekspozitës Ndërkombëtare “Watercolor Exhibition” që u hap të martën në kuadë...

FOTO- Hapet edicioni i sivjetmë i Etno Fest, 'Gjirokastra e Vogël' afër Prishtinës

Me moton “Shtëpia e Zoti dhe  mikut” ka nisur mbrëmë rrugëtimin edicioni i 9-të i Festivalit  të Arteve dhe Kulturës tradicionale “Etno fest”, në Kukaj të ...

Gjithçka shqip, nis sot edicioni i nëntë i Etnofestit

Dhjetëra ekspozita, performacan etno-muzikore,, debate etnologjike, promovim librash, shfaqje filmash dhe teatrale do të përbëjnë programin e edicionit të 9-të të Festivalit të Arteve dhe Kulturës ...

Javën e ardhshme mbahet edicioni i 9-të i ‘Etnofest’

Festivali i Arteve dhe Kulturës tradicionale “Etnofest” do të mbahet nga 20 deri më 25 gusht 2019 në etnokompleksin e fshatit Kukaj në Prishtinë.

Në Etnofest Kërkohet Mbrojtja nga UNESCO e Valles së Rugovës

Në Etnofest Kërkohet Mbrojtja nga UNESCO e Valles së Rugovës

Në diskutimet për arkitekturën tradicionale dhe vallet në kuadër të Festivalit Kulturor “Etnofest” koreografi Dilaver Kryeziu duke e veçuar Kosovën për shumë vallet e ...

Dasmë Kumanove në EtnoFest

Festivali kulturor 'EtnoFest' të shtunën në mbrëmje ishte i rezervuar për ansambli 'Bajram Shabani' nga Kumanova i cili performoi një dasmë lokale kumanovare.