Postet nga: ahmet isufi

Ahmet Isufi kundër Pal Lekaj për monopolin në homologim

Kandidati për deputet nga koalicioni AAK-PSD është shprehur kundër monopolit në homologia ndonëse, kolegu i tij, ministri në detyrë i AAK-së, Pal Lekaj, me në vendim vendosi ...

Isufi i numëron vendimet e qeverisë Haradinaj

Pas seancës së shpërndarjes së Kuvendit të Kosovës, shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Ahmet Isufi ka numëruar vendimet dhe punën që partia e tij ...

Isufi i AAK-së: Prapaskenat e caktimit të datës së zgjedhjeve të reja

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Ahmet Isufi ka folur për prapaskenat e caktimit të datës 22 gusht për seancën në të cilën mund të të ...

Pas VV-së dhe PSD-së, edhe AAK deponon nënshkrimet për shpërndarjen e Kuvendit

Ditë më parë është caktuar nga Kryesia e Kuvendit të Kosovës data 22 gusht për shpërndarjen e legjislaturës së VI-të.

AAK-ja e Haradinajt pa qëndrim për Rezolutën e presidentit Thaçi për Preshevën

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ende nuk ka qëndrim nëse do të mbështes apo jo Rezolutën për Gjendjen e Luginës ...

'Arratisja' e qeverisë nga debati për monopolin në homologim të veturave

Në një seancë të jashtëzakonshme sot Kuvendi i Kosovës diskutoi mes akuzash por pa rezultat konkret mbi monopolin në homologim të veturave në Kosovë.

Isufi: Pal Lekaj nuk është krijues i monopolit

Kuvendi i Kosovës ka filluar seancën e jashtëzakonshme për ndërprerje të monopolit të homologimit.

AAK: E pakuptueshme se si opozita e lëshoi seancën e Kuvendit

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Ahmet Isufi, tha se për ta është e pakuptueshme se si partisë opozitare VV dhe LDK e lëshuan seancën e sotme.