Postet nga: emmanuel macron

Macron dhe Putin bisedojnë për krizën në Ukrainë

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, dhe ai i Rusisë, Vladimir Putin, do të bisedojnë më 20 shkurt lidhur me tensionet përshkallëzuese mbi Ukrainë.

Macron i shkruan Vuçiqit, zotohet se do ta mbështesë dialogun Kosovë Serbi

Presidenti francez Emmanuel Macron përmes një letre ku ka uruar Serbinë për Ditën e Shtetësisë së saj, ka pasur disa fjalë edhe për procesin e ...

Macron ka refuzuar testin rus për koronavirus

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka refuzuar testin rus për koronavirus para takimit që ka zhvilluar me presidentin rus, Vladimir Putin këtë javë, ka konfirmuar Kremlini.

Macron bisedon me Putinin për krizën në Ukrainë

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka nisur takimin në Moskë me homologun e tij rus, Vladimir Putin, takim që ka për qëllim të ulë tensionet pas grumbullimit ...

Macron beson në një marrëveshje për shmangie të luftës në Ukrainë

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka thënë se beson që mund të arrihet një marrëveshje për të shmangur luftën në Ukrainë dhe se është legjitime për ...

Macron tenton ndërmjetësimin në krizën Rusi - Ukrainë

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron do të udhëtojë në Moskë dhe Kiev javën e ardhshme në përpjekje të ndërmjetësimit në konfliktin midis Rusisë dhe ...

Kriza në Ukrainë: NATO dëshiron ta ‘tërheqë’ Ukrainën në aleancë, pohon ministri i Jashtëm rus, Lavrov

Kriza në Ukrainë: NATO dëshiron ta 'tërheqë' Ukrainën në aleancë, pohon ministri i Jashtëm rus, Lavrov

Diplomacia intenzive ka vazhduar edhe gjatë fundjavës në një përpjekje për ta shmangur një luftë në Evropën Lindore.

Macron paralajmëron konferencë për Ballkanin Perëndimor

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka paralajmëruar se gjatë Presidencës Franceze të Bashkimit Evropian do të organizojë edhe një konferencë për Ballkanin Perëndimor. Ai e ...