Postet nga: emmanuel macron

Macron përballet me probleme të mundshme ligjore për konsulentët

Presidenti francez Emmanuel Macron përballet me probleme të mundshme ligjore pasi prokurorët, më 24 nëntor, njoftuan se po hetonin shërbimet e kompanive konsulente gjatë fushatave zgjedhore kombë...

Kurti: Propozimi franko-gjerman shërben si bazë e mirë për diskutime të mëtejshme

Kryeministri Albin Kurti bashkë me presidenten Vjosa Osmani sot janë pritur nga presidenti i Francës, Emmanuel Macron, në Paris.

Presidentja Osmani dhe kryeministri Kurti priten nga presidenti francez, Emmanuel Macron

Presidentja Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti janë pritur nga presidenti i Francës, Emmanuel Macron, në Pallatin Elysée.

Osmani dhe Kurti pritet të takohen me presidentin Macron

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti, sonte pritet ta takojnë presidentin e Francës, Emmanuel Macron.

Vuçiq thotë se do të takojë Borellin dhe Lajçakun në Paris: Është planifikuar bisedë edhe me Macronin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq gjatë ceremonisë së ndarjes së dekoratave për ish-drejtorin e Policisë së Kosovës për rajonin e veriut, Nenad Gjuriq dhe me ish-shefin ...

Presidentja Vjosa Osmani takoi homologun francez dhe kancelarin gjerman

Në kuadër të samitit inaugurues të Komunitetit Politik Evropian që po mbahet në Pragë të Çekisë presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka takuar presidentin e Francës, Emmanuel Macron ...

Macron e Putin qëndrime të kundërta për përgjegjësinë e rrezikut në Zaporizhzhia

Presidentët e Rusisë dhe Francës zhvilluan një bisedë telefonike të dielën ku diskutuan mbi sigurinë në centralin bërthamor të Zaporizhzhias në Ukrainë. Vladimir Putin fajësoi ...

Scholz e Macron letër Vuçiqit: Tregoni gatishmëri për vendime të vështira në dialogun Kosovë-Serbi

Sikurse kryeministri i Kosovës, edhe presidenti i Serbisë ka pranuar një letër të përbashkët nga kancelari gjerman, Olaf Scholz dhe presidenti francez, Emmanuel Macron.