Postet nga: emmanuel macron

Macron: Evropianët po punojnë në hapjen e një misioni diplomatik në Kabul

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron tha se disa shtete evropiane po punojnë që të hapin një mision të përbashkët për përfaqësim diplomatik në Kabul, ...

Macron thotë se kryeministri australian gënjeu rreth paktit për nëndetëse

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka thënë se është i sigurt që kryeministri australian, Scott Morrison, e ka gënjyer kur ka anuluar kontratën për nëndetëse ...

“Turbulenca” në raportet Britani e Madhe-Francë për shkak të licencave për peshkim

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson ka pranuar "turbulencat" në marrëdhëniet e vendit të tij me Francën, ndërsa mosmarrëveshja për të drejtat e ...

Biden e Macron tregojnë gatishmëri për të riparuar marrëdhëniet

Presidenti amerikan, Joe Biden, dhe presidenti francez, Emmanuel Macron, po mbajnë në Romë takimin e parë mes tyre që kur marrëdhëniet mes dy vendeve shënuan një pikë ...

Vuçiq pas takimit me Kurtin: Serbia s’mund të hyjë në BE pa zgjidhur çështjet me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është deklaruar pas takimit të sotëm me kryeministrin e Kosovës Albin Kurtin, pas sesionit të parë të Samitit BE-Ballkani Perëndimor që ...

Presidenti francez Emmanuel Macron goditet me vezë - VIDEO

Një vezë është hedhur drejt presidentit francez Emmanuel Macron sot gjatë ditës derisa po ecte nëpër një turmë njerëzish gjatë një eventi ushqimesh në Lyon të ...

A do të krijojë Afganistani një tjetër krizë emigrantësh për Evropën?

Gjashtë vjet më parë, më shumë se 1.2 milion emigrantë nga shumë pjesë të botës ikën drejt Evropës, duke udhëtuar qindra apo mijëra kilometra për ...

Afganistani nuk duhet të bëhet strehë për terroristët, thotë Macron

Franca do të bëjë gjithçka që është e mundur në mënyrë që Shtetet e Bashkuara, Rusia dhe Evropa t'i përgjigjen bashkarisht situatës së re në ...