Postet nga: "el clasico"

Barcelona – Real Madrid, mbyllet pjesa e parë pa gola (FOTO)

Është mbyllur pjesa e parë ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit, e njohur si El Clasico, me rezultat 0-0.

Lojtarët që mungojnë sot në El Clasico

Ka mbetur më pak se një orë deri në fillimin e ndeshjes më të shikuar në botë El Clasicos, ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit.

Formacinet zyrtare: Barcelona – Real Madrid (FOTO)

Janë publikuar formacionet zyrtare për El Clasicon, ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit, e cila fillon prej orës 20:00, në Camp Nou.

Messi: Hazard një lojtar me shumë cilësi, por është e vështirë ta mbulosh humbjen e Ronaldos

Sot më fillim prej orës 20:00, do të luhet njëra prej ndeshjeve më të shikuara në botë, ajo ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit, e njohur ndryshe si “...

Zyrtare: Mësohet data se kur do të luhet ‘El Clasico'

“El Clasico” e paraparë të luhej në kuadër të xhiros së 10-të në La Liga, ishte shtyrë për arsye të protestave që ishin duke u zhvilluar në Kataluni, ...

Solari: Kemi humbur me nderë

Trajneri i Real Madridit, Santiago Solari ka dalë në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes ndërmjet Real Madridit dhe Barcelonës, e cila përfundoi me ...

Barcelona e mposht Realin në ‘Santiago Bernabeu’ (Foto)

Barcelona e ka mposhtur Real Madridin në ‘Santiago Bernabeu’ me rezultat 3-0, në ndeshjen kthyese të gjysmëfinales së ‘Copa del Rey’.

'El Clasico' sonte dhe të shtunën

Sonte me fillim nga ora 21:00 zhvillohet ndeshja e kthimit në “Santiago Bernabeu”, ndërmjet Real Madridit dhe Barcelonës. Kjo ndeshje është në kuadër të gjysmëfinales së “Copa ...