Postet nga: "el clasico"

Reali triumfon në ‘El Clasico’

Real Madridi ka shënuar fitore me rezultat 2-1, ndaj Barcelonës në ‘El Clasico’, ndeshje e vlefshme për xhiron e 30-të në La Liga.

Ramos: Kemi vuajtur kundër Messit, Reali do të kishte fituar më shumë trofe nëse nuk do të ishte ai

Kapiteni i Realit, Sergio Ramos ka folur për rivalin e tij Lionel Messin, dy ditë para ‘El Clasicos’ që luhet të shtunën nga ora 21:00, në kuadër të ...

Zyrtare: Mësohet data se kur do të luhet ‘El Clasico'

“El Clasico” e paraparë të luhej në kuadër të xhiros së 10-të në La Liga, ishte shtyrë për arsye të protestave që ishin duke u zhvilluar në Kataluni, ...

Solari: Kemi humbur me nderë

Trajneri i Real Madridit, Santiago Solari ka dalë në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes ndërmjet Real Madridit dhe Barcelonës, e cila përfundoi me ...

Barcelona e mposht Realin në ‘Santiago Bernabeu’ (Foto)

Barcelona e ka mposhtur Real Madridin në ‘Santiago Bernabeu’ me rezultat 3-0, në ndeshjen kthyese të gjysmëfinales së ‘Copa del Rey’.

'El Clasico' sonte dhe të shtunën

Sonte me fillim nga ora 21:00 zhvillohet ndeshja e kthimit në “Santiago Bernabeu”, ndërmjet Real Madridit dhe Barcelonës. Kjo ndeshje është në kuadër të gjysmëfinales së “Copa ...

“El Clasico” mbaron pa fitues (Foto)

Njëra prej ndeshjeve më të shikuara në botë, ajo ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit, e njohur si “El Clasico”, ka përfunduar pa fitues, me rezultat 1-1.

Barcelona fundos Realin në ‘El Clasico’

Një ndër ndeshjet më të famshme në të gjitha sportet, solli një spektakël ashtu siç e ka zakon.