Postet nga: ecja

‘Ecja për Adrianën’, qytetarët solidarizohen me aktoren e njohur

Një marsh solidariteti është mbajtur sot në Prishtinë në mbështetje të aktores dhe deputetes, Ardiana Matoshi, e cila bëri të ditur së është ridiagnostifikuar me kancer.

A është vërtet e domosdoshme ecja me 10,000 hapa çdo ditë?

Kur bëhet fjalë për të qenë në formë të mirë fizike dhe i shëndetshëm, shpesh na thonë se duhet ta kemi si objektiv nje ecje prej 10,000 ...

​Ecja në shi ju bën më të shëndetshëm

Nëse e gjeni veten në ambient të hapur kur është duke rënë shi, kjo nuk do të thotë se duhet të nxitoni për në shtëpi sa ...

Ecja e përditshme, të mirat që përfitoni për shëndetin tuaj

Kura më e mirë dhe më e thjeshtë për të kapërcyer një situatë stresuese është ecja.

Video: 100 Gra Ndërmarrëse Ecin Nëpër Prishtinë

Në ecjen për fuqizim të grave ndërmarrëse morën pjesë 100 gra që krijojnë vende pune në Kosovë.

Atifete Jahjaga i Prin Ecjes për Gratë Ndërmarrëse

Ish-Presidentja Atifete Jahjaga i ka prirë sot ecjes në mbështetje të grave ndërmarrëse.

Ecje për Fuqizimin e Grave Ndërmarrëse

Sot organizohet ngjarja Global Mentoring Walk me moton “Fuqizimi i Gruas Ndërmarrëse”.

Haradinaj Ec në Marshin Kundër Kancerit

Kryeministri Ramush Haradinaj mori pjesë sot në ecjen tradicionale dhe manifestimin për sensibilizim ndaj rrezikut për kancer të gjirit.