Foto: Urim Krasniqi/KALLXO.com

‘Ecja për Adrianën’, qytetarët solidarizohen me aktoren e njohur

Një marsh solidariteti është mbajtur sot në Prishtinë në mbështetje të aktores dhe deputetes, Ardiana Matoshi, e cila bëri të ditur së është ridiagnostifikuar me kancer.

Nga sheshi ‘Zahir Pajaziti” deri tek Teatri Kombëtar, me moton “Ecim për ty, Adriana Matoshi”, artistë, deputetë e qytetarë të shumtë i janë bashkuar ecjes në mbështetje të aktores dhe deputetes, Adriana Matoshi, me lutjen që ta ‘mund’ sëmundjen.

“Shpirtërisht jemi me Adrianën, presim që ajo të vazhdojë të japë atë që e ka dhënë deri tani”, ka thënë Triera Kasumi, organizatore e “Ecjes për Adrianën”.

 Një ditë më parë aktorja Adriana Matoshi, deputetet e Kuvendit të Kosovës bërë të ditur përmes Facebookut se është ridiagnostifikuar më kancer.

Foto: Urim Krasniqi/KALLXO.com
Foto: Urim Krasniqi/KALLXO.com
Foto: Urim Krasniqi/KALLXO.com
Foto: Urim Krasniqi/KALLXO.com
Foto: Urim Krasniqi/KALLXO.com